Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Miasto i Gmina › Edukacja › Szkoły podstawowe › Szkoła Podstawowa nr 2 w Niepołomicach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Niepołomicach

Szkoła Podstawowa nr 2 w Niepołomicach

Poprawiono dn.: 21.02.2023

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach
ul. 3 Maja 23, 32-005 Niepołomice
tel. 12 281 10 85, 12 281 32 48
www.sp2niepolomice.pl
sekretariat@sp2.eduniepolomice.pl
dyr. Alina Jachimczak

Szkoła oferuje koła zainteresowań: polonistyczne, matematyczne, przyrodnicze, teatralne, informatyczne i plastyczne, koło dziennikarskie redagujące i wydające czasopismo „Kleks”, Koło Misyjne oraz Uczniowski Klub Wolontariatu. Prężnie funkcjonuje Samorząd Uczniowski oraz grupa teatralna Scena Apollo dla uczniów z klas IV-VIII.

Uczniowie mogą korzystać z zajęć rozwijających twórczość i kreatywność oraz programowania przez zabawę w ramach projektu unijnego Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Uczniowie mogą też brać w udział w zajęciach robotyki i projektowania modeli 3D, pracują z klockami, zestawami kreatywnymi i drukarkami 3D.

Nauczyciele realizują innowacje pedagogiczne z zakresu programowania, plastyki, literatury, zdrowego stylu życia; prowadzą zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, rewalidacyjne, korekcyjno-kompensacyjne i terapeutyczne.

W ofercie szkoły znajdują się również dodatkowe zajęcia sportowe i edukacyjne. Uczniowie osiągają wysokie miejsca w konkursach przedmiotowych, artystycznych i zawodach sportowych. Placówka od kilku lat nosi miano „Najbardziej usportowionej szkoły w powiecie wielickim”.

W szkole funkcjonuje biblioteka z bogatym księgozbiorem, świetlica sprawująca opiekę nad dziećmi w godz. 7.00-17.00 oraz stołówka szkolna, w której posiłki są przygotowywane na miejscu.

Przejdź do góry