Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Miasto i Gmina › Informacje ogólne › Raporty o stanie gminy › Raport o stanie gminy 2010-2013

Raport o stanie gminy 2010-2013

Raport o stanie gminy 2010-2013

Poprawiono dn.: 22.09.2020

Szanowni Państwo,

Oddajemy w Państwa ręce drugą edycję wydawnictwa, w którym pokazujemy co udało się w naszej małej ojczyźnie zrobić w ciągu ostatnich lat. Nowy „Raport o stanie gminy” zaczyna się tam, gdzie kończy się wcześniejsza publikacja, wydana pod nazwą „Gmina Niepołomice w latach 2006-2010”. Wierzę, że z biegiem czasu cykliczne raporty udokumentują przemiany, które zachodzą wokół nas, a których często w pogoni dnia codziennego nie zauważamy.

Mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych, kryzysu w Europie, spowolnienia gospodarczego w Polsce, odwrotu kapitału w kierunku coraz silniejszych gospodarek Dalekiego Wschodu czy południowej Ameryki, w naszej gminie radzimy sobie całkiem nieźle.

Wynika to z wielu czynników: wysokich kwalifikacji, kultury pracy i przedsiębiorczości mieszkańców, istnienia i ciągłego rozwoju stref inwestycyjnych, silnych połączeń z aglomeracją krakowską oraz – jak sądzę – ze skuteczności działań lokalnego samorządu.

Przed nami kolejny okres budżetowy Unii Europejskiej. To od wysokoci i priorytetów budżetu Wspólnoty będzie zależeć, co i w jakim zakresie uda się u nas zrobić. Pamiętać trzeba, że fundusze strukturalne kiedyś się skończą, dlatego tak ważne jest ich skuteczne wykorzystywanie.

Raport z oczywistych względów jest dużym skrótem. Dane przedstawione są w sposób skondensowany i rozumiem, że część z Pastwa może chcieć uzyskać więcej szczegółowych informacji. Zapewniam, że jesteśmy otwarci na pytania. Zachęcam do kontaktowania się z odpowiednimi pracownikami Urzędu Miasta lub do wizyty podczas moich cotygodniowych, poniedziałkowych dyżurów. Bardzo cenię sobie Państwa opinie, ponieważ wierzę, że wszystkim nam zależy na dalszym rozwoju miasta i gminy Niepołomice.

Roman Ptak, burmistrz

Zachęcamy do zapoznania się z Raportem o stanie gminy 2010-2013 (PDF)

Przejdź do góry