Radna Zuzanna Polańska - zdjęcie portretoweZuzanna Polańska

wykształcenie: wyższe,
zawód: nauczyciel, Komendant Hufca 6-2

kontakt: 665 269 646; zpolanska@wp.pl

W Radzie Miejskiej z listy: Razem dla Miasta i Gminy Niepołomice

Doświadczenie w Radzie Miejskiej: Radna wybrana po raz pierwszy

Członek komisji rewizyjnej oraz oświaty i kultury.

Zadania główne na tę kadencję:

Najważniejszy dla mnie jest człowiek i jego potrzeby. W swojej pracy zawodowej na co dzień spotykam wielu ludzi, szukam rozwiązań, szczególnie bliskie są mi problemy młodzieży i ich rodzin dlatego w Radzie Miejskiej chciałabym czuwać nad ciągłym rozwijaniem oferty edukacyjnej oraz oferty czasu wolnego dla młodych niepołomiczan. W szczególności ukierunkować chcę moje działania na rozwój młodzieżowej współpracy międzynarodowej i wypracowanie skutecznych rozwiązań w obszarze polityki młodzieżowej i społecznej, poprawienia sytuacji placówek oświatowych. Ponadto w Radzie Miejskiej chcę zwracać uwagę na kwestię opieki zdrowotnej dla mieszkańców, dążyć do jej poprawienia szczególnie chcę wesprzeć sytuację seniorów i osób wymagających opieki lekarzy specjalistów.

O sobie:

Szanowni Państwo serdecznie dziękuję za zaufanie i oddane na mnie głosy. Będę się starała nie zawieść Państwa zaufania i jak najlepiej pracować, mając na uwadze przede wszystkim dobro mieszkańców.

Z Niepołomicami związana jestem od dziecka zarówno rodzinnie, jak i zawodowo. To tu ukończyłam szkołę podstawową i średnią, to w tym środowisku, szczególnie rodzinnym wykształciła się we mnie postawa prospołeczna. Jestem absolwentką Wydziału Historycznego UJ, ukończyłam studia podyplomowe z etyki i filozofii religii, wiedzy o społeczeństwie oraz przedsiębiorczości, doradztwa zawodowego. Na co dzień pracuję na rzecz młodzieży, szczególnie tej najbardziej potrzebującej. Jestem założycielką, a obecnie komendantem niepołomickiego hufca, organizuję praktyczną naukę zawodu, współpracując z pracodawcami na lokalnym rynku pracy. Mam doświadczenie w realizacji projektów unijnych, wymian i międzynarodowych spotkań młodzieżowych. Od wielu lat związana jestem z niepołomickimi szkołami: Zespołem Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach. Dzięki temu z bliska mogę przyglądać się zmieniającym się problemom współczesnej edukacji. Cenię sobie wartości rodzinne, wspólnie z mężem wychowujemy nastoletnią Izabellę i 8-letniego Bartusia.

Podobne artykuły