Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice

przywrócenia przystanku dla busów w Staniątkach

przywrócenia przystanku dla busów w Staniątkach

Radni składający interpelacje :

Anna Front

Treść interpelacji :

W imieniu mieszkańców Górnych Staniątek ( ulica Jana Pawła II ) zwracam się z uprzejmą prośbą o przywrócenie przystanku dla Busa mieszczącego się na początku ul. Jana Pawła II. W tamtej okolicy mieszkają osoby systematycznie dojeżdżające do pracy w Krakowie i Niepołomicach.

Zmiana jaka została dokonana ze względu na możliwości dojazdów seniorów do Klubu Retro przy DPS w Staniąkach okazała się niekorzystna dla mieszkańców Górnych Staniątek. Zwracamy uwagę iż od kilku miesięcy uczestnicy Klubu Retro są dowożeni w ramach transportu jakim dysponuje DPS.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie prośby .

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na Pani pismo uprzejmie informuję, że w dniu 05 marca br. została przeprowadzona w Staniątkach Górnych wizja lokalna z udziałem Pani, mieszkańców, przewoźnika i pracowników z ref. drogowego i ref. promocji. Spotkanie miało na celu wskazanie lokalizacji dodatkowego przystanku na żądanie w ciągu ulicy Jana Pawła II dla busa kursującego na trasie Kłaj- Gruszki-Staniątki-Zakrzowiec-Zakrzów-Ochmanów-Wieliczka-Kraków. Obecni na spotkaniu mieszkańcy zgodnie wskazali lokalizację przystanku przy posesji nr, 184 jako miejsce dla nich najdogodniejsze. Wniosek o akceptacje tej lokalizacji przystanku przekazaliśmy do Zarządu Dróg Powiatowych w Wieliczce, który jest operatorem organizacji ruchu w powiecie. W tym miesiącu operator przekaże decyzję na lokalizację tego przystanku lub wskaże jego inne miejsce. Mam nadzieję, że to rozwiąże Państwa problemy komunikacyjne w tej części Staniątek.

Czytaj więcej…

Podobne artykuły

Przejdź do góry