Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Rada Miejska › Interpelacje radnych › Przejęcia przez gminę drogi wewnętrznej

Przejęcia przez gminę drogi wewnętrznej

Przejęcia przez gminę drogi wewnętrznej

Dodano dn.: 25.05.2021

Radni składający interpelacje :

Michał Hebda

Treść interpelacji :

Na wniosek mieszkańców ul. Wroniarka w Niepołomicach zwracam się z uprzejmą prośbą o podjęcie działań mających na celu przejęcie przez Gminę Niepołomice i włączenie do sieci dróg gminnych ok. 100 metrów drogi wewnątrz osiedla nowo powstałych domów jednorodzinnych na ul. Wroniarka. Wspomniane 100 metrów drogi posiada już utwardzoną nawierzchnię wykonaną przez inwestora budującego osiedle, stąd gmina nie poniesie żadnych wydatków na asfaltowanie. Mieszkańcy deklarują chęć odstąpienia na rzecz gminy swoich udziałów w drodze. Przedmiotowe włączenie tego fragmentu ul. Wroniarka do sieci dróg gminnych umożliwi m. in. zimowe utrzymanie drogi o które wnioskują mieszkańcy.

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na pismo z dnia 17.12.2018 r. proszę o jego uzupełnienie poprzez podanie numeru ewidencyjnego nieruchomość drogowej położonej w Niepołomicach, która miałaby zostać przekazana na rzecz gminy Niepołomice.

Jednocześnie informuję, że przejęcie przez gminę nieruchomości gruntowej może nastąpić wyłącznie na wniosek jej właściciela lub współwłaścicieli.

Czytaj więcej…

Przejdź do góry