Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Rada Miejska › Interpelacje radnych › poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz ograniczenia prędkości samochodów poruszających się Al. Dębową w Niepołomicach

poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz ograniczenia prędkości samochodów poruszających się Al. Dębową w Niepołomicach

poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz ograniczenia prędkości samochodów poruszających się Al. Dębową w Niepołomicach

Poprawiono dn.: 24 maja 2021

Radni składający interpelacje :

Krzysztof Sondel

Treść interpelacji :

Pozwalam sobie złożyć interpelację w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz ograniczenia prędkości samochodów poruszających się Al. Dębową w Niepołomicach.

Jej Mieszkańcy zwrócili się do mnie z prośbą o podjęcie kolejnej interwencji u Władz Miasta, w celu poprawy bezpieczeństwa. Podkreślam, iż zgodnie z planami inwestycyjnymi, Al. Dębowa ma stać się jednym z głównych ciągów komunikacyjnych do Park&Ride w Staniatkach.

Działania, które zostały podjęte po mojej wcześniejszej interpelacji, w postaci instalacji tzw. „mijanki” w pobliżu wylotu ul. Modrzejewskiej przyniosły poprawę, jednak okazały się niewystarczające. Kierujący pojazdami nadal rozwijają nadmierną prędkość na dalszym odcinku wspomnianej drogi w kierunku ul. Pięknej!…

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na Pana interpelację z dnia 7 października 2020 r. w sprawie poprawienia bezpieczeństwa pieszych oraz ograniczenia prędkości samochodów na ul. Al. Dębowa w Niepołomicach informuję, że zostanie przeprowadzona wizja lokalna w terenie z Zarządcą ruchu, którym jest Zarząd Dróg Powiatowych w Wieliczce.

Po pozytywnej opinii zlecimy projekt zmiany stałej organizacji ruchu uwzględniając Pana wnioski.

Czytaj więcej…

Przejdź do góry