Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Rada Miejska › Interpelacje radnych › planu zarządzania Zamkiem Królewskim w Niepołomicach

planu zarządzania Zamkiem Królewskim w Niepołomicach

planu zarządzania Zamkiem Królewskim w Niepołomicach

Dodano dn.: 24.05.2021

Radni składający interpelacje :

Komisja kultury i oświaty Rady Miejskiej w Niepołomicach

Treść interpelacji :

Szanowny Panie

Zwracamy się z interpelacją w sprawach:

  1. Przedstawienia planu zarządzania Zamkiem Królewskim w Niepołomicach wraz z zasadami finansowania kosztów utrzymania zamku.
  2. Uregulowanie zasad funkcjonowania Muzeum jako instytucji kultury znajdującego się w zamku oraz o zapewnienie bezpieczeństwa zgromadzonych zbiorów.

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni postępowaniem władz miasta i gminy w sprawie braku planu zarządzania Zamkiem Królewskim w Niepołomicach. Do tej pory nie otrzymaliśmy konkretnych odpowiedzi, w jaki sposób zostaną zagospodarowane zabytkowe i odrestaurowane pomieszczenia oraz w jaki sposób planuje pan zarządzania Zamkiem. Domagamy się przedstawienia zasad finansowania kosztów utrzymania wspomnianego obiektu wraz z otaczającym go terenem, który do tej pory utrzymywany był z pieniędzy wypracowanych przez fundację.

Czytaj więcej…

Treść odpowiedzi :

W odpowiedzi na interpelację Członków Komisji Kultury i Oświaty z dnia 8 czerwca 2020r. uprzejmie wyjaśniam:

Aktualnie w toku jest proces przejmowania zarządu i administrowania Zamkiem przez Gminę. Dokonuje się to wielokierunkowo, w tym poprzez: ograniczenie umownego zakresu administrowania Zamkiem przez Fundację, poprzez sukcesywne przejmowanie opłacanych usług dotąd przez Fundację (przejęto bądź są w trakcie przejmowania: dostawy wody i gazu, obsługa przeciwpożarową oraz numery stacjonarne telefoniczne Muzeum w celu ich zachowania, serwis agregatu wody lodowej, przegląd kominiarski, przegląd instalacji gazowych).

Czytaj więcej…

Przejdź do góry