Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Miasto i Gmina › Kultura › Kultura - organizacje, zespoły › Niepołomickie Mażoretki. Małe Mażoretki

Niepołomickie Mażoretki. Małe Mażoretki

Niepołomickie Mażoretki. Małe Mażoretki

Poprawiono dn.: 14.10.2021

Niepołomickie Mażoretki
Małe Mażoretki
kierownik: Maria Strzelec, tel. 12 281 68 55
kierownictwo artystyczne i choreografia: Aleksandra Kubik

Zespół tworzą uczestniczki warsztatów w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim, Zagórzu i Woli Batorskiej. Prezentują układy marszowe oraz taneczne, choreografie sceniczne zespołowe oraz prezentacje w układach solo, duo i trio, żonglując przy tym pałeczką mażoretkową, flagą, pomponem lub innym rekwizytem. Prezentowały się podczas festiwali międzynarodowych i występów w Niemczech, Grecji, Chorwacji i na Węgrzech. Biorą udział w przeglądach, konkursach i festiwalach krajowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

W latach 2018 i 2019 zdobyły nominację na Mistrzostwa Europy Mażoretek i wyjechały do Opatiji i Gyor, gdzie zajęły dobre miejsca. W 2018 roku w solowej prezentacji z flagą jedna z uczestniczek zdobyła tytuł mistrzyni Polski.

Naturalnym zapleczem zespołu są Małe Mażoretki, dziewczęta w wieku 7-11 lat, które ćwiczą układy taneczne z pomponami lub pałeczką. Występują głównie podczas lokalnych imprez organizowanych w środowisku lokalnym, gminie lub powiecie. Z powodzeniem uczestniczą w przeglądach i konkursach krajowych, zdobywając medale i wyróżnienia w swojej grupie wiekowej.

Przejdź do góry