Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
ul. Zamkowa 4, 32-005 Niepołomice
tel. 12 357 34 65
www.mcdis.pl
kontakt@mcdis.pl

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach to kompleksowy obiekt kulturalny, edukacyjny, rozrywkowy oraz szkoleniowy.

W budynku znajduje się sala widowiskowa, która dysponuje miejscami dla 220 widzów. Sala ma profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie, a także kompleksowe zaplecze z pomieszczeniami technicznymi oraz przestronną garderobą dla artystów i wykonawców. Przez lata działalności w MCDiS zorganizowano kilkaset spektakli, koncertów, spotkań, imprez, wydarzeń.

Jest to doskonałe miejsce do realizacji projektów, organizacji konferencji, szkoleń, czy odczytów.

W budynku MCDiS znajdują się sale warsztatowe, które na co dzień są wykorzystywane w ramach całorocznych warsztatów artystycznych. Obiekt ma też dużą salę taneczną oraz mniejsze sale przystosowane do realizacji warsztatów muzycznych.

W MCDiS obywają się warsztaty wokalne, zajęcia nauki gry na pianinie, perkusji i gitarze (klasycznej, basowej, elektrycznej).

W MCDiS znajduje się:

Muzeum Fonografii

W siedmiu salach ekspozycyjnych prezentowane są urządzenia do zapisywania i odtwarzania dźwięku. Zwiedzający mogą poznać ich historię, rozwój oraz poczuć klimat minionych epok. W muzeum zaprezentowanych jest około 150 eksponatów, z których najstarsze mają nawet 130 lat. Integralną częścią ekspozycji jest sala odsłuchowa, w której zgromadzonych jest ok. 2 000 płyt winylowych. Każdy ze zwiedzających może przesłuchać wybraną płytę na jednym z siedmiu stanowisk odsłuchowych.

Kino Ważka 

Kino Ważka to nowe, zmodernizowane kino, które jest przestrzenią nie tylko do oglądania filmów, ale też miejscem przyciągającym fanów sztuki filmowej. Kino pobudza do dyskusji, poszerza filmowe horyzonty. Sprzyjają temu spotkania Klubu Filmowego, a także spotkania z twórcami oraz pokazy specjalne.

Studio nagrań 

Studio dysponuje pokaźną bazą sprzętową w zakresie produkcji audio-video. Specjalizuje się w nagraniach live w specjalnie do tego celu przygotowanej sali widowiskowej.

Budynek Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa

Podobne artykuły

Przejdź do góry