Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Samorząd › Polityka społeczna › Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny

Poprawiono dn.: 04.06.2020

Karta Dużej Rodziny (KDR) to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin 3+ zarówno w instytucjach publicznych, jak i w prywatnych przedsiębiorstwach. To pakiet zniżek na m.in. przejazdy kolejowe, niższe opłaty paszportowe czy możliwości tańszego korzystania z oferty instytucji kultury, księgarni czy zakupu tańszego paliwa.

W minionym roku w naszej gminie zamówiono prawie półtora tysiąca Kart Dużej Rodziny. Co ciekawe ponad połowa z nich to karty dla osób, które w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej trójke dzieci.

Jak złożyć wniosek o Kartę Dużej Rodziny?

Wniosek o przyznanie karty należy złożyć w gminie odpowiadającej miejscu zamieszkania.

Na terenie naszej gminy program Karta Dużej Rodziny obsługuje:
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Bocheńska 26, Niepołomice
tel. 12 284 87 25
www.niepolomice.naszops.pl
czynny: pn-pt 7:00-15:00

Osoby posiadające profil zaufany mogą go złożyć również elektronicznie za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia: empatia.mpips.gov.pl. Warto pamiętać, że wniosek w imieniu rodziny może złożyć każdy pełnoletni jej członek.

Karta może mieć dwie formy – tradycyjną i elektroniczną. Od danej rodziny zależy, czy chce się posługiwać obiema formami, czy tylko jedną. Karta tradycyjna jest wielkości dowodu osobistego, a czas oczekiwania na jej przygotowanie i wydanie wynosi około 30 dni. W przypadku karty elektronicznej, dane dotyczące autoryzacji w aplikacji mKDR wysyłane są najczęściej w ciągu doby od pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Wydanie karty dużej rodziny jest bezpłatne, chyba że posiadamy już jedną formę karty, a chcemy wnioskować o dodatkową. Wówczas wiąże się to z opłatą 9,21 zł. W przypadku konieczności wyrobienia duplikatu KDR (kradzież, zagubienie) musimy uiścić opłatę w wysokości 9,56 zł.

Skąd pobrać wniosek?

Wniosek o wydanie Karty Dużej Rodziny można otrzymać w MGOPS.

Aktualne wnioski o przyznanie Karty Dużej Rodziny dostępne są poniżej.

Pełna informacja na temat programu oraz wyszukiwarka partnerów dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Karta Dużej Rodziny


do pobrania:

Przejdź do góry