Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice

Centrum Kultury w Niepołomicach

Centrum Kultury w Niepołomicach

Centrum Kultury w Niepołomicach
ul. Bocheńska 26, 32-005 Niepołomice
dyrektor – Małgorzata Gajda, tel. 12 281 11 17
księgowość, tel. 12 281 11 82
www.kultura.niepolomice.pl
kultura@kultura.niepolomice.pl

Centrum Kultury w Niepołomicach to samorządowa instytucja kultury prowadząca 11 domów kultury. Tworzy warunki do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego.

Prowadzi przy swoich placówkach zespoły artystyczne: Zespół Pieśni i Tańca Zagórzanie, Zespół Pieśni i Tańca Mali Zagórzanie, Niepołomickie Mażoretki, zespół Wrzos w Niepołomicach, Melodia w Zakrzowcu, Zabierzanie w Zabierzowie Bocheńskim, młodzieżowy zespół wokalno-instrumentalny Chobot Blues Band, 50 Blues, grupę obrzędowo-śpiewaczą Nasza Wola.

Domy kultury proponują mieszkańcom wiele działań artystycznych i kulturalnych, w tym warsztaty różnych form plastycznych, naukę gry na różnych instrumentach, warsztaty taneczne, politechniczne oraz relaksacyjne, kierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych, seniorów, warsztaty wielopokoleniowe, spotkania i imprezy okolicznościowe. W domach kultury działają zespoły artystyczne, kluby i sekcje. Tworzą specjalną ofertę na wakacje i ferie dla dzieci. Dla najstarszych organizują zajęcia poprzez Kluby Aktywnego Seniora.

W okresie wiosenno-jesiennym organizują wycieczki krajoznawcze połączone z poznawaniem dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego Polski.

Centrum Kultury organizuje imprezy o charakterze ogólnopolskim, małopolskim oraz lokalnym, m.in. Ogólnopolski Konkurs Chórów „O złotą strunę”, eliminacje gminne Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, eliminacje powiatowe Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek, Zabierzowski Przegląd Kolędniczy, Ogólnopolskie Zawody Szybowców Halowych, współorganizuje Konkurs Dekanalny Poezji Religijnej, Parafialny Konkurs Palm Wielkanocnych w Zabierzowie Bocheńskim, Jubileusz Par Małżeńskich w Woli Zabierzowskiej. Uczestnicy warsztatów z powodzeniem biorą udział w konkursach, festiwalach, zawodach i przeglądach ogólnopolskich i międzynarodowych, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Podobne artykuły

Przejdź do góry