Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Wyszukaj:
Wyszukaj wszędzie
Wiadomości
Informator
Przewodnik
Kalendarz
Wiadomości › Informator › Miasto i Gmina › Komunikacja › Bilet metropolitalny

Bilet metropolitalny

Bilet metropolitalny

Dodano dn.: 3 sierpnia 2023

Od 1 sierpnia, dzięki współpracy Województwa Małopolskiego oraz Gminy Miejskiej Kraków, a także Stowarzyszenia Metropolia Krakowska i gmin wchodzących w jego skład, mieszkańcy regionu – w tym gminy Niepołomice, mogą podróżować na jednym bilecie pociągami, autobusami oraz tramwajami.

Nowe bilety uprawniają do nieograniczonej liczby przejazdów w wyznaczonej strefie rozkładowymi pociągami organizowanymi przez Województwo Małopolskie, tj. pociągami obsługiwanymi przez Koleje Małopolskie, POLREGIO i Koleje Śląskie, a także do swobodnego korzystania ze wszystkich połączeń tramwajowych i autobusowych organizowanych przez Miasto Kraków w ramach systemu Komunikacji Miejskiej w Krakowie oraz połączeń autobusowych organizowanych przez Województwo Małopolskie i gminy takie jak Wieliczka (system Wielickiej Komunikacji Miejskiej), Michałowice, Niepołomice, Skawina, Wielka Wieś i Zielonki.

Na terenie gminy Niepołomice dotyczy to: Komunikacji Aglomeracyjnej (211, 221, 301), busów relacji Suchoraba – Grabie kościół, P&R Podłęże Północ – Chobot oraz autobusu ALD 7 relacji P&R Podłęże Północ – Proszowice.

Stawki za nowe bilety wyniosą:

  • 159 zł: metropolitalny – strefa I
  • 169 zł: metropolitalny – strefa I+II
  • 199 zł: metropolitalny – strefa I+II+III

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie Krakow.pl

Przejdź do góry