Pod koniec czerwca z niepołomickiej montowni pojazdów ciężarowych MAN wyjechał pierwszy pojazd New Trucks Generation (NTG).

Po blisko dwóch latach przygotowań, 25 czerwca, z linii produkcyjnej MAN Trucks zjechał pierwszy pojazd z serii New Truck Generation.

Wprowadzenie do produkcji nowej generacji pojazdów ciężarowych MAN jest najambitniejszym od 20 lat projektem przedsiębiorstwa, a zaprojektowanie nowego pojazdu było największym od lat wyzwaniem dla konstruktorów MAN. Aby zrozumieć, co sprawdza się w praktyce, specjaliści MAN zapytali ponad 700 kierowców o kwestie, które ich zdaniem mają najważniejsze znaczenie podczas ich pracy. Przeprowadzono konsultacje ze 150 klientami z 13 krajów świata, aby zdefiniować ich najpilniejsze potrzeby. Dzięki zaangażowaniu wielu pracowników i pracy zespołowej, a także wsparciu samych klientów i kierowców udało się tego dokonać i dzisiaj NTG jest najbardziej oczekiwaną ciężarówką na rynku.

W pracach, pod uruchomienie produkcji seryjnej w niepołomickim zakładzie, brało udział kilkadziesiąt osób, pod 3500 nowych części przeorganizowanych zostało ok.1500m2 powierzchni, przeszkolonych zostało kilkaset osób.

Z wielką dumą powitaliśmy w naszej rodzinie MAN najmłodsze dziecko – mówi dyrektor zakładu, Thorsten Campehl – Zmiany, jakie możemy obserwować w nowym NTG mają skalę niespotykaną w grupie ciężarówek klasy ciężkiej od czasu wdrożenia nowej normy emisji spalin Euro VI. Jako firma rozwijamy się i jesteśmy w pełni zorientowani na potrzeby klienta.

Firma MAN Trucks jest jedną z największych firm produkcyjnych na terenie gminy Niepołomice, która od początku istnienia wspiera Gminę Niepołomice: w 2015 r.w budynku Policji zawisł przekazany przez firmę defibrylator AED ratujący życie w czasie nagłego zagrożenia, od 2011r. firma wspiera szkołę podstawową w Suchorabie, patronuje również klasie w CKU w Niepołomicach.