Firma Oknoplast – jako jedyny producent spoza Ameryki Północnej – została finalistą targów NAHB International Builders’ Show. Targi budowlane trwały od 21 do 23 stycznia w Las Vegas i zgromadziły ponad 1400 przedsiębiorstw z całego świata. Firmę z Ochmanowa doceniono za system sterowania oknami i drzwiami za pomocą głosu.

Targi w Las Vegas co roku przyciągają kilkadziesiąt tysięcy gości. Zwiedzający mogą przyjrzeć się innowacyjnym, nowym i flagowym produktom firm. Organizatorem wydarzenia jest Krajowe Stowarzyszenie Budowniczych Domów.

Przy okazji targów przyznano nagrody w plebiscycie Best of IBS za najciekawsze rozwiązania. Finalistą w kategorii Najlepszy produkt technologii domowej został Oknoplast (jako jedyne przedsiębiorstwo spoza USA). Firmę wyróżniono za technologię Voice OKNOPLAST, umożliwiającą sterowanie oknami i drzwiami za pomocą głosu. To wielki sukces przedsiębiorstwa z Polski udowadniający najwyższą jakość rodzimych produktów. Zaprezentowało ono możliwości systemu na przykładzie swoich drzwi przesuwnych HST, pozwalających na tworzenie dużych przeszkleń.

Jesteśmy dumni, że produkt OKNOPLAST został wyróżniony na tle rozwiązań producentów z całego świata. Chociaż naszym głównym obszarem działalności jest Europa, projektujemy nowe technologie w ten sposób, by były one innowacyjne i interesujące nie tylko w skali kontynentu. To się rzeczywiście udaje, a docenienie na rynku będącym największym na świecie importerem materiałów budowlanych jest tego najlepszym potwierdzeniem, zwłaszcza, że walczyliśmy również z amerykańskimi potentatami stolarki otworowej – komentuje Mike Żyrek, który w Grupie OKNOPLAST jest Dyrektorem Działu Badań i Rozwoju.

Więcej informacji o wydarzeniu na www.oknoplast.com.pl.

Firma Oknoplast powstała w 1994 roku. W 2000 roku przedsiębiorstwo przeniosło się do Ochmanowa. Dzisiaj firma ma na swoim koncie 26 lat doświadczenia, miliony sprzedanych okien, tysiące salonów w całym kraju i za granicą. Produkuje okna plastikowe, okna energooszczędne, rolety, drzwi zewnętrzne. Jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży okiennej.