Nidec Motors & Actuators – japońska firma z branży motoryzacyjnej działająca w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej – zainwestuje kolejne 165 mln zł w rozbudowę i zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w naszym mieście.

Przedsiębiorstwo produkuje silniki elektryczne, a także części i akcesoria do pojazdów samochodowych – dzięki rozbudowie zwiększy swoje zdolności produkcyjne. Inwestycja pozwoli na produkcję i sprzedaż najnowszej generacji silników bezszczotkowych do systemów ABS dla wiodących producentów samochodów. Firma zamierza także zwiększyć produkcję podzespołów, które aktualnie kupowane są u zewnętrznych dostawców. W planach jest również rozbudowa działu zajmującego się pracami badawczo-rozwojowymi.

Nidec to olbrzymie konsorcjum, jedno z największych w Japonii. Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2006 r. W 2008 roku zakład przeniósł się z Zielonek do Niepołomic. 2 lata temu przedsiębiorstwo rozbudowało swój zakład w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej. Uroczystego otwarcia dokonał wówczas Shigenobu Nagamori charyzmatyczny założyciel, prezes i właściciel firmy Nidec. Przedsiębiorstwo obecnie dysponuje halami produkcyjnymi o powierzchni 9800 m2, magazynem o wielkości 3281 m2 oraz 3319 m2 powierzchni biurowej. Zatrudnia ponad 600 osób i jest drugim co do wielkości zatrudnienia pracodawcą w naszym rejonie.