Prace przy budowie zjazdu z autostrady A4 w Podłężu przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Od 3 marca od godz. 7.00 wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu na autostradzie, na odcinku powstających zjazdów w kierunku Krakowa i Tarnowa. Konieczne jest tam zawężenie pasów ruchu na długości ok 800 m, odpowiednio dla pasa szybkiego do 2,75 m, z wyłączeniem na nim ruchu pojazdów ciężarowych oraz pasa prawego do 3,5 m. Zmiany w ruchu będą spowodowane prowadzeniem prac przy pasach włączeniowych, oświetleniu autostrady oraz montażu ekranów dźwiękochłonnych. Roboty będą trwały równocześnie na dwóch jezdniach. Wprowadzone będzie też ograniczenie prędkości do 80 km/h.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptowała rozwiązania wykonawcy w tej kwestii. Zmiana organizacji ruchu zgodnie z planem ma trwać od 3 marca do 30 czerwca, jednak wykonawca planuje skrócić ten termin i zakończyć roboty wcześniej.

Obecnie pracujemy przy skarpowaniu węzła północnego i południowego wraz z odwodnieniem. Trwa też montaż słupów pod bariery dźwiękochłonne na węźle północnym. Po zakończeniu tej części pracownicy przeniosą się na węzeł południowy. Ekrany powinny być zamontowane do końca marca 2020.

25 lutego przedstawiciel urzędu miasta spotka się w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad z Głównym Inspektorem Transportu Drogowego. Omówią sprawę budowy bramownic kontrolnych na naszym węźle autostradowym. Bramownice będą służyć do kontrolowania przejeżdżających pojazdów – aut ciężarowych powyżej 3,5 ton. Na chwilę obecną nie przewiduje się wprowadzenia żadnych opłat związanych z wjazdem na autostradę dla samochodów osobowych poniżej 3,5 ton. Więcej informacji podamy po spotkaniu.

Inwestycję wykonuje firma Trakcja PRKiI. Zjazd powinien być gotowy na początku lipca 2020 roku.
.