Za nami kolejny aktywny weekend z wydarzeniami organizowanymi w ramach 29. Dni Niepołomic.

W sobotę na Polanie Sitowiec odbyło się „Pożegnanie bociana”, czyli coroczny piknik przyrodniczy z warsztatami, prelekcjami i zabawami dla dzieci.

Na polu golfowym w Ochmanowie zmierzyliśmy się podczas turnieju przyjaciół golfa. Z kolei na stawach w Woli Batorskiej dzieci wystartowały w zmaganiach wędkarskich.

Przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa podziwialiśmy wyjątkowe samochody a wieczorem wysłuchaliśmy koncertu Fortet & Mili Morena. Ponadto, przez cały dzień przy MCDiS byli radioamatorzy, którzy prezentowali sprzęt radiokomunikacyjny.

Ponadto, miłośnicy książek i zwierząt spotkali się w Laboratorium Aktywności Społecznej spotkanie z Tomem Justyniarskim – autorem książek, obrońcą zwierząt, laureatem międzynarodowej nagrody Doskonałość Świata czyli Shaining World Award 2019.

W niedzielę na Zielonym Ogrodzie przy ul. Pilotów w Niepołomicach stanęła wioska indiańska. Wzięliśmy udział w warsztatach, zabawach i pokazach tańca, wysłuchaliśmy też indiańskich opowieści.

W Muzeum Niepołomickim zorganizowano oprowadzanie kuratorskie po wystawie Antyk okiem kolekcjonera. A w Laboratorium Aktywności Społecznej odbył się wernisaż wystawy Na cztery łapy, gdzie oglądaliśmy fotografie Dominiki Sowy.

Z kolei na niepołomickim Rynku odbyła się akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Kropelka.

Weekend zakończyliśmy razem z Chórem Cantata, który wystąpił w Zamku Królewskim z koncertem Muzyka żyje w nas.

To nie koniec atrakcji. Zapraszamy do śledzenia kalendarza wydarzeń 29. Dni Niepołomic – kliknij tutaj.