Od 23 do 26 lutego w TAURON Arenie Kraków odbyły się międzynarodowe zawody jeździeckie Cavaliada. Marta Wypiór z KJK Pod Żubrem Niepołomice wróciła z nich aż z 3 statuetkami.

Cavaliada to wspaniałe wydarzenie, gwarantujące sport na najwyższym poziomie, któremu towarzyszy niezwykła muzyczna oprawa, piękne pokazy woltyżerki i ujeżdżenia oraz targi branżowe. Wydarzenie zorganizowano już po raz drugi w Krakowie. Rywalizowało blisko 200 zawodników na 300 koniach, a pula nagród wyniosła ponad 300 tys. zł.

Na Cavaliadzie zawodniczki i zawodnicy walczyli w 4 konkurencjach: skoki przez przeszkody, wszechstronny konkurs konia wierzchowego, ujeżdżenie i powożenie zaprzęgami czterokonnymi. Odbyły się konkursy zaliczane do światowego rankingu, Pucharu Świata LEC.

KJK Pod Żubrem Niepołomice reprezentowała młodziutka, 15-letnia zawodniczka na klaczy Gina Royalty. Nasza amazonka przywiozła z tych prestiżowych zawodów aż 3 statuetki! W czwartkowym konkursie Małej Rundy CSI2* o nagrodę Forum Rynku Nieruchomości Marta i Gina wywalczyły 2 miejsce. Konkurs pokazowy Venus vs Mars o nagrodę Grupy MTP, pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, również ukończyły na 2 miejscu. Największym sukcesem było zwycięstwo w sobotniej Małej Rundzie CSI2* o nagrodę firmy Bętkowski Service, pod patronatem Polskiego Związku Hodowców Koni.

Jesteśmy niezwykle dumni, że Niepołomice miały tak mocny akcent, na tak prestiżowej imprezie, która jest niewątpliwym świętem zarówno dla fanów jeździectwa jak i dobrej rozrywki.

Zapraszamy do zapoznania się z relacjami z wydarzenia:

  • Wywiad z Martą po zajęciu 2 miejsca w Venus vs Mars – zobacz tutaj.
  • Film z sobotniego, zwycięskiego przejazdu w konkursie Małej Rundy można obejrzeć tutaj.
  • Filmy z Venus vs Mars: film 1 oraz film 2.