Dodano dn.: 23 lutego 2023

Logicor, wiodący właściciel i zarządca nieruchomości logistycznych w Europie, ukończył w Niepołomicach budowę strategicznej inwestycji dla uznanego lidera w żywieniu zwierząt domowych – firmy Royal Canin. Nowa inwestycja będzie wspierać rozwój Royal Canin w całej Europie, a także w Japonii. Usługi logistyczne w nowym obiekcie będą realizowane przez FM Logistic.

Nowa nieruchomość klasy A sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin, która obsługuje 24 rynki i znajduje się 22 km na wschód od centrum Krakowa, z bezpośrednim dostępem do autostrady A4 łączącej południową Polskę oraz Niemcy.

Obiekt będzie spełniał wymogi BREEAM, systemu oceny budynków pod względem ich oddziaływania na środowisko, z oceną „Very Good”. Nieruchomość została wyposażona w panele fotowoltaiczne, wysokiej klasy oświetlenie LED, stacje ładowania samochodów elektrycznych, submetering mediów oraz system recyklingu wody. Dodatkowo obiekt spełnił wszystkie wymagania opracowane przez jednego z największych na świecie ubezpieczycieli nieruchomości komercyjnych – firmę FM Global. Badania naukowe oraz testy są podstawą certyfikacji FM, a jej udzielenie jest dowodem na to, że zastosowane rozwiązania spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa i zapobiegania stratom finansowym.

Agnieszka Sadowska, CNE Supply Chain Director w Royal Canin Dystrybucja, powiedziała: „Wszystkiemu, co robimy w Royal Canin przyświeca jeden cel – tworzenie lepszego świata dla zwierząt. Realizacja tego projektu to jedna z największych transformacji w ostatnich latach w Royal Canin w Polsce. Nowy obiekt jest częścią naszego planu dbania o doświadczenia Klientów i zrównoważony rozwój, umożliwiając nam dostarczanie wysokiej jakości karmy do większej liczby kotów i psów, bardziej efektywnie i przy zmniejszonym śladzie węglowym. Lokalizacja w Niepołomicach pozwala nie tylko lepiej obsłużyć naszych Klientów, ale także w pełni wykorzystać potencjał nowych możliwości w dynamicznie rozwijającej się branży. Dla naszej nowoczesnej fabryki, możliwość realizacji operacji przychodzących i wychodzących w tak bliskiej odległości, gwarantuje nieprzerwane dostawy i wysoką sprawność działania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z naszymi partnerami.”

„Mamy przyjemność ogłosić zakończenie realizacji naszego projektu dla Royal Canin w Niepołomicach. Nieruchomość będzie wykorzystywana zarówno dla potrzeb produkcji, jak i dystrybucji rynkowej na skalę światową. Współpraca z Royal Canin to przykład naszej strategii długoterminowego partnerstwa, której rezultatem jest zapewnienie elastycznej i wysoce certyfikowanej powierzchni biznesowej dla naszych Klientów” – powiedział Michał Ptaszyński, Country Manager Poland w Logicor.

Ernest Ziółkowski, Head of Project Management CEE w Logicor, dodał: „Projekt zrealizowaliśmy według specjalnych standardów opracowanych wyłącznie dla Royal Canin przez FM Global. Oznacza to, że obiekt ten został wyposażony w najlepsze technologie systemów bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego ze szczególnym uwzględnieniem standardów ESG.”

“Cieszymy się, że Royal Canin wybrał FM Logistic na swojego dostawcę logistycznego. To kolejna marka z branży karmy i akcesoriów dla zwierząt, którą mamy w portfolio naszych Klientów. Powoli stajemy się ekspertem logistycznym w obsłudze tego sektora. Pozyskane doświadczenie pozwala nam zaoferować tej branży najlepsze, sprawdzone rozwiązania. Obiekt w Niepołomicach, z nowo zatrudnionymi 60 pracownikami, to nowa lokalizacja na mapie działań FM Logistic w Europie Środkowej. Dla naszego Klienta świadczymy tu usługi logistyczne typu in-house, obsługujące fabryczny magazyn wyrobów gotowych i dystrybucję na rynek polski, czeski i słowacki, a także usługi dodane, takie jak co-packing czy sampling. Wszystko przy zachowaniu bardzo surowych wymagań jakościowych Klienta” – powiedziała Anna Galas, Senior Business Development Director w FM Logistic.

Nowo oddany obiekt obejmuje 25 900 m2 elastycznej powierzchni magazynowej, 380 m2 wysokiej klasy biur oraz 460 m2 powierzchni archiwalnej połączonej bezpośrednią drogą z fabryką Royal Canin w Niepołomicach. Projekt opracowało studio architektoniczne Kwadrat, a generalnym wykonawcą był Atlas Ward Polska. Zarządzenie budową zostało zrealizowane przez Arcadis oraz Logicor.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Logicor
Aleksandra Dojnia
Marketing Manager CEE, Logicor
+48 881 960 555
dojnia@logicor.eu

Royal Canin
Daria Kulińska
Central Northern Europe Corporate Affairs Director, Royal Canin
daria.kulinska@effem.com

FM Logistic Central Europe
Magdalena Buś-Gorczyca
External Communication Expert
+48 516 027 083
mbus-gorczyca@fmlogistic.com

O firmie Royal Canin

Założona w 1968 roku firma Royal Canin jest oddziałem Mars Petcare i właścicielem znanej marki ROYAL CANIN®. Royal Canin produkuje i dostarcza precyzyjną, opartą na badaniach naukowych karmę dla kotów i psów. Firma wykazuje stałe zaangażowanie w obniżanie śladu węglowego i przyspiesza realizację dobrych praktyk, szczególnie w zakresie odpowiedzialnego łańcucha dostaw, redukcji emisji i odpadów oraz stosowania zrównoważonych opakowań.

Działając na ponad 100 rynkach, Royal Canin liczy ponad 8000 współpracowników, w tym 500 lekarzy weterynarii i dietetyków. Zarządza również 16 fabrykami (1 w Niepołomicach w Polsce) i 2 centrami dla zwierząt domowych na całym świecie oraz współpracuje z 1 centrum innowacji i 7 laboratoriami z sieci Mars. Produkty żywieniowe Royal Canin są dostępne w specjalistycznych sklepach zoologicznych i gabinetach weterynaryjnych na całym świecie.

Nowy magazyn w Niepołomicach będzie obsługiwać ok. 11 tys. Klientów z Polski, Czech i Słowacji. Sąsiaduje z istniejącą fabryką Royal Canin w Niepołomicach, który aktualnie obsługuje 24 rynki w Europie i poza nią, w tym Japonię.

www.royalcanin.com

O firmie Logicor

Logicor jest jednym z największych właścicieli i zarządców nowoczesnych obiektów logistycznych i centrów dystrybucyjnych w Europie. Według stanu na dzień 30 czerwca 2022 Logicor dysponuje portfelem 591 wysokiej jakości obiektów o powierzchni najmu wynoszącej 13,4 miliona metrów kwadratowych, zlokalizowanych na kluczowych rynkach logistycznych w Europie.

www.logicor.eu

O firmie FM Logistic

FM Logistic CE posiada 17 platform logistycznych, 30 magazynów przeładunkowych i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie prawie 1 mln m2 powierzchni magazynowej tworzącej ok. 1 500 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów.

Jako wiodący operator logistyczny w regionie firma oferuje swoim Klientom usługi obejmujące magazynowanie, przechowywanie, co-manufacturing, co-packing, a także transport i dystrybucję towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji skupia się na kompleksowych rozwiązaniach w zakresie łańcucha dostaw wspierających Klientów w realizacji strategii omnichannel.

www.fmlogistic.pl