Poprawiono dn.: 21 lutego 2024

Tradycyjny niepołomicki Bal Seniora wrócił do Zamku Królewskiego po wieloletniej przerwie. W tym roku na sali akustycznej bawiło się prawie 400 osób.

To 28. Bal Seniora w Niepołomicach, ale pierwszy po kilkuletniej przerwie spowodowanej między innymi pandemią i wybuchem wojny na Ukrainie. W Zamku Królewskim zebrali się mieszkańcy z całej gminy Niepołomice, a pierwsi goście usiedli na swoich miejscach już na godzinę przed balem. Przy sprawdzaniu biletów wiele osób podkreślało, że pamięta pierwsze zabawy, a niektórzy uczestniczyli we wszystkich balach początkowo jako pomocnicy w organizacji, a później jako zaproszeni goście.

Bal otworzył Burmistrz Roman Ptak, który na scenę zaprosił Stanisława Kracika i swojego zastępcę Michała Hebdę. Panowie mocno podkreślali radość z obecności seniorek i seniorów na balu, życzyli wspaniałych wrażeń i udanej zabawy.

Otwarcie balu uświetnił koncert Jacka Wójcickiego, znanego wszystkim krakowskiego artysty, który wyśpiewał swój koncert wspólnie z widownią. Seniorzy bawili się na parkiecie przy muzyce granej przez zespół „W dobrym tonie”.

Bal Seniora potrwał do północy. A my mamy nadzieję, że wszystkie Seniorki i Seniorów spotkamy znów za rok na balu.