W Straszęcinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w badmintonie.

W turnieju młodzików, który był najważniejszym sprawdzianem w tej grupie wiekowej klub MKS Spartakus Niepołomice reprezentowali: Maciej Gałan, Maciej Nawrocki, Tomasz Gibas, Aleksandra Gwóźdź, Julia Więcław.

Po dobrych grach miejsca na podium wywalczyli:

  • Maciek Nawrocki w parze z Julią Więcław, którzy w grze mieszanej, zajęli 3 miejsce.
  • Julia Więcław dodatkowo w grze podwójnej dziewczyn z Izą Kulą (UKS Pleśna) również zajęła 3 miejsce.
  • Aleksandra Gwóźdź w parze z Eweliną Bogdan (UMKS Junis Szczucin) zajęła 2 miejsce.

Ponadto Tomek Gibas zajął 9 miejsce w grze pojedynczej, a Maciek Gałan walczył najpierw w grze mieszanej (niestety nie udało się), a następnie wraz z Maćkiem Nawrockim w grze podwójnej chłopców. Byli bardzo blisko, jednak po nieznacznej porażce w pojedynku o wejście do półfinału zajęli piąte miejsce.

Równolegle z turniejem młodzików rozgrywany był turniej eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych).

Paweł Mucha wygrał wszystkie swoje pojedynki i za to należą mu się duże brawa. W grze mieszanej, grając w parze z Magdaleną Kasperek (UKS Akademia Badmintona Lublin), wygrał cały turniej eliminacyjny i awansował do mistrzostw Polski. Również w grze pojedynczej dotarł do finału, który już nie był rozgrywany, ponieważ finaliści turnieju uzyskiwali awans do mistrzostw Polski.

Duże gratulacje także dla Kingi Kury za awans w grze podwójnej dziewcząt w parze z Joanną Szerszeń (UKS Orbitek Straszęcin). Niestety w grze mieszanej wraz z Krzyśkiem Omilianowskim przegrali w półfinale i nie uzyskali kwalifikacji do mistrzostw Polski. Krzysztof Omilianowski, oprócz gry mieszanej, walczył jeszcze w parze z Kubą Augustynkiem w grze podwójnej. Nasi chłopcy zakończyli grę na półfinale i tym razem braknie ich w finałach mistrzostw Polski. Jakub Augustynek próbował niepowodzenie w grze podwójnej powetować sobie w grze pojedynczej. Tam trafił w drodze do półfinału na świetnie dysponowanego w tym dniu przeciwnika, który okazał się lepszy. Kuba ostatecznie zajął w turnieju singlowym 5 miejsce. Mimo braku awansu, Krzysiek i Kuba rozegrali dobry turniej. Mecze z ich udziałem stały na wysokim poziomie sportowym.

Na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży MKS Spartakus Niepołomice reprezentować będą: Paweł Mucha – gra pojedyncza chłopców oraz gra mieszana, a także Kinga Kura – gra podwójna dziewcząt.

Trzymamy kciuki za Pawła i Kingę.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.