Poprawiono dn.: 14.05.2024

3 kwietnia w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa odbyła się uroczysta inauguracja Ogólnopolskiej Karty Seniora w Niepołomicach.

Na wydarzenie zaproszeni zostali seniorzy z naszej gminy i na to zaproszenie odpowiedzieli bardzo licznie. Podczas spotkania omówione zostały szczegóły zapisów i możliwości korzystania z karty, a także przekazane certyfikaty pierwszym firmom z Niepołomic, które zdecydowały się honorować zniżkami seniorów.

Ale Ogólnopolska Karta Seniora to coś więcej, to inicjatywa mająca na celu zapewnienie osobom starszym dostępu do różnych korzyści, zniżek i udogodnień w różnych dziedzinach życia, takich jak kultura, sport, zdrowie, czy usługi. Posiadacze karty mogą korzystać z ofert specjalnych w placówkach partnerskich, takich jak muzea, teatry, baseny, czy apteki. Karta Seniora ma na celu poprawę jakości życia seniorów poprzez zachęcanie do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym oraz ułatwienie dostępu do różnych usług i atrakcji.

Podczas środowego spotkania wręczono pięć pierwszych kart dla mieszkańców naszej gminy oraz rozdano 300 formularzy do zapisu. Wypełnione formularze będzie można składać we wszystkich domach kultury gminy Niepołomice od poniedziałku 8 kwietnia. Ci, którzy nie dołączyli do spotkania, formularze mogą pobrać w UMiG w Niepołomicach w biurze obsługi klienta, a także we wszystkich placówkach Pola Kultury. Można pobrać je również z tego linka, samodzielnie wydrukować i zanieść do każdego domu kultury w Niepołomicach oraz do MCDiS oraz Piekarni Sztuki.

Spotkanie z seniorami zakończył koncert Andrzeja Rybińskiego, który przypomniał swoje przeboje angażując i bawiąc publiczność.