Poprawiono dn.: 08.01.2024

20 grudnia w Zamku Królewskim odbyło się Świąteczne Spotkanie Ludzi Biznesu, połączone z uroczystym wręczeniem nagród Dąb Biznesu. Impreza zgromadziła przedstawicieli lokalnych firm, instytucji oraz przedsiębiorców, którzy wyróżnili się swoją aktywnością społeczną.

Nagrody Dąb Biznesu przyznano w czterech kategoriach, podkreślając zaangażowanie i wkład nominowanych w rozwój społeczności lokalnej. Jak zawsze lista nominowanych była długa, bo i firmy zlokalizowane w naszej gminie doceniają wartość tworzenia relacji w swoim sąsiedztwie i aktywnie działają na terenie gminy.

Najczęstszym wymienianym sposobem pomocy było wspieranie szkół i przedszkoli. Wiele firm wspiera także organizacje pozarządowe lub konkretne wydarzenia, od kulturalnych, poprzez sportowe, po charytatywne. W tym roku w gronie zwycięzców znalazły się:

W kategorii Duża Firma Zagraniczna MAN Trucks Sp. z o.o. – za wieloletnie wsparcie zespołu szkolno-przedszkolnego w Suchorabie, akcje edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego, aktywny udział w miejskich inicjatywach, współpracę podczas rozbudowy fabryki i wprowadzenie transportu zbiorowego dla pracowników, a także wspieranie wydarzeń organizowanych na terenie gminy Niepołomice. .

W kategorii Firma z Polskim Kapitałem po raz drugi nagrodzony został koncern Smay Sp. z o.o. za wsparcie Stowarzyszenia Pomoc Bliźniemu i inicjatywę i realizację pilotażowego programu montażu systemów rekuperacji w szkołach.

Jako Lokalna Firma Rodzinna największym zaangażowaniem w tym roku wykazała się Wiejskie Chleby wyroby własne Mariusz Klima. Firma długofalowo zaangażowała się w pomoc dla uchodźców z Ukrainy, wsparcie klubu sportowego Piłkarz Podłęże, ale też bierze udział i angażuje się w wydarzenia organizowane na terenie gminy.

W tym roku po raz pierwszy przyznano nagrodę w czwartej kategorii za Promocję Niepołomic na Arenie Ogólnopolskiej. Otrzymała ją spółka Niepołomicki Sport za uświetnienie stulecia Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice awansem do Ekstraklasy oraz promowanie Niepołomic w Polsce i za granicą.

Nagrody wręczono, dziękując firmom za ich zaangażowanie w rozwój społeczny, wspieranie społeczności i budowanie wspólnoty, która dzięki temu chętniej identyfikuje się z Niepołomicami.