Poprawiono dn.: 25.10.2017
Zapraszamy na tradycyjną fotograficzną podróż w czasie. To okazja do przypomnienia sobie najważniejszych wydarzeń 2016 roku w Gminie Niepołomice.
 

Ponad 41 700 złotych uzbierali wolontariusze w gminie Niepołomice podczas 24. Finału Wielkiej  Orkiestry Świątecznej Pomocy, który przeprowadzono 10 stycznia. Rekordzistki oddały puszkę z sumą ponad 5 tysięcy złotych.

W piątkowy wieczór 8 stycznia podczas pierwszego w tym roku Spotkania przy Czakramie w Zamku Królewskim w Niepołomicach wystąpił kwartet smyczkowy Alla Breve.

14 stycznia Burmistrz Roman Ptak zainaugurował spotkania Salonu Czwartkowego – Akademii Dobrych Manier. Pomysłodawczynią spotkań jest prof. Teresa Olearczyk.

22 stycznia odbył się tradycyjny Bal Seniora. Już po raz 24. Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach zorganizował zabawę karnawałową dla seniorów.

Od 7 lutego do początków grudnia obchodziliśmy jubileusz 800-lecia Opactwa św. Wojciecha Mniszek Benedyktynek w Staniątkach.

W niedzielne popołudnie 7 lutego wspólnie z biblioteką zaprosiliśmy na wymianę książek. Tym razem spotkaliśmy się w nowo otwartym Laboratorium Aktywności Społecznej OpenSpace w Centrum Bocheńska. 1500 książek zyskało nowych właścicieli.

We wtorkowy wieczór 9 lutego w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa najlepsi sportowcy gminy Niepołomice spotkali się na III Niepołomickiej Gali Sportu.

25 lutego ukazał się najnowszy Ranking Gmin Małopolski 2015 FRDL Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji w Krakowie. Niepołomice tradycyjnie już są w gronie laureatów, tym razem na drugim miejscu. Ustąpiliśmy pola tylko Myślenicom.

1 marca w Niepołomicach, w padającym deszczu ze śniegiem, odbyły się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W marcu ruszyło Studio N. Uruchomiliśmy zupełnie nową platformę informacyjną!  Do Studia N zapraszamy ciekawych gości i rozmawiamy z nimi o sprawach ważnych dla mieszkańców gminy Niepołomice.

Aby pomóc mieszkańcom w przygotowaniach do świąt wielkanocnych, w Niedzielę Palmową na Rynku w Niepołomicach zostały zorganizowane IX Targi Wielkanocne.

Gmina Niepołomice przystąpiła do opracowania Gminnego Programu Rewitalizacji na lata 2016-2023. 22 marca odbyło się pierwsze robocze spotkanie lokalnych liderów środowiskowych, na którym zidentyfikowano wstępne problemy społeczne, przestrzenne i gospodarcze oraz zaproponowano obszary wymagające interwencji.

Radni miejscy przyjęli Uchwałę w sprawie Regulaminu Budżetu Obywatelskiego na 2017 r. Nabór wniosków rozpoczął się w kwietniu. W ręce mieszkańców znów trafi 1 milion złotych.

Niepołomice to druga gmina w Polsce – tak ocenili konsultanci firmy Deloitte oraz redakcja Dziennika Gazety Prawnej. 24 maja w Warszawskim Teatrze Kamienica wręczono nagrody Perły Samorządu 2016.

W pierwszy weekend czerwca odbyły się Jubileuszowe 25. Dni Niepołomic.

„Przeszłość przyszłości – Czartoryscy Narodowi” wystawa pod takim tytułem została otwarta w Muzeum Niepołomickim 9 czerwca.

24 czerwca miało miejsce uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek szkoły podstawowej w Niepołomicach, przy ulicy Ples. To historyczna chwila i zarazem najważniejsze przedsięwzięcie bieżącej kadencji.

930 osób pobiegło w Nidec VIII biegu W Pogoni za Żubrem, który odbył się w Niepołomicach 26 czerwca.

5 lipca niepołomiczanie hucznie powitali Michała Pazdana, obrońcę piłkarskiej Reprezentacji Polski i mieszkańca naszego miasta. Burmistrz Roman Ptak, w imieniu wszystkich mieszkańców, podziękował Michałowi za przybycie i świetną postawę w czasie udanych dla naszej reprezentacji mistrzostw Europy.

Około 3 tysiące pielgrzymów gościło w Gminie Niepołomice podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

6 sierpnia otworzyliśmy nowy plac zabaw przy ul. Marudy w Niepołomicach.

Niepołomice w trójce najlepszych samorządów w konkursie Małopolskie Wektory Współpracy. Wyróżnienia wręczono w sierpniu podczas Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

Cztery drużyny walczyły 28 sierpnia o patelnię burmistrza. Na zakończenie wakacji odbył się tradycyjny już Grill u Burmistrza.

We wrześniu ruszył remont drogi wojewódzkiej 964. Inwestycja obejmuje odcinek od niepołomickiego magistratu aż do Gimnazjum w Woli Batorskiej.

W pierwszą niedzielę września, w Zagórzu świętowaliśmy tradycyjne Gminne Dożynki.

11 września odbyło się Święto Organizacji Pozarządowych. Już po raz szósty spotkały się stowarzyszenia działające w gminie Niepołomice.

Puszcza Niepołomice pokonała po rzutach karnych Lechię Gdańsk w 1/8 finału Pucharu Polski. To największy sukces w 93-letniej historii klubu.

Antyk był tematem głównym tegorocznych – jedenastych już Pól Chwały. Od 23 do 25 września odwiedziło nas ponad 500 rekonstruktorów i tysiące gości.

Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada – jak co roku – obchodzone było uroczyście w naszym mieście.

W sobotę 12 listopada podpisana została umowa partnerska pomiędzy miastami Niepołomice i Kuřim w Czechach. To oficjalne potwierdzenie woli obustronnych kontaktów, które rozwijają się od półtora roku, sygnowali burmistrzowie Roman Ptak i Drago Sukalovský.

Niepołomice na szóstym miejscu Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego. Ogłoszenie wyników odbyło się 14 listopada w sejmowej sali kolumnowej w Warszawie.

W grudniu rozpoczęły się konsultacje społeczne planu mobilności dla gminy Niepołomice. Prace nad projektem trwają od kilku miesięcy. Plan mobilności powstał w celu zaprojektowania najlepszych rozwiązań komunikacyjnych dla mieszkańców Gminy Niepołomice. Przeprowadzono badania, przeanalizowano obecną sytuację oraz problemy z jakimi borykają się mieszkańcy.

6 grudnia dzieci z gminy Niepołomice przyszły na tradycyjne Spotkanie z Mikołajem na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Niepołomicach.

Gmina Niepołomice zwyciężyła w tegorocznym Rankingu Gmin Małopolski. Drugie miejsce zajęła Wielka Wieś, trzecie Limanowa. Nagrodę z rąk Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy odebrał 12 grudnia wiceburmistrz Adam Twardowski.

21 grudnia po raz drugi wręczyliśmy tytuł Dąb Biznesu – nagrodę dla firm wspierających rozwój lokalnej społeczności. Woodward Polska, Centrum Budowlane Dorbud oraz Piekarnia Adam, Franciszek, Kazimierz Pieprzyca z Podłęża – to tegoroczni laureaci.