Szanowni Państwo,

zapraszam do lektury raportu, w którym pokrótce omówię najważniejsze wydarzenia mijającego, pracowitego tygodnia:

  • Trwa budowa chodnika w Podłężu. Sama inwestycja nie jest trudna, ale w tym przypadku, gdy wykonawca ma do dyspozycji mało miejsca na pracę oraz prowadzi roboty z zachowaniem ciągłego ruchu samochodowego, pojawiają się dodatkowe wyzwania. Ponadto konieczne jest wykonanie dodatkowych robót związanych z odwodnieniem. W związku z tym konieczne było wprowadzenie zmiany organizacji ruchu. Zadanie podzielono na 12 etapów, by zmniejszyć utrudnienia na drodze.
  • Wciąż czekamy na zgodę od Starostwa Powiatowego w Wieliczce na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Podłęża. Zgodnie z założeniami, dokument miał być gotowy w sierpniu. Mamy połowę września i najprawdopodobniej decyzja zostanie wydana w przyszłym tygodniu, jako że wszystkie potrzebne dokumenty zostały już uzupełnione i teraz czekamy tylko na wydanie podpisanej decyzji.
  • Złożyliśmy wniosek do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie projektu o nazwie „Poprawa efektywności energetycznej w budynkach szkolnych na terenie gminy Niepołomice”. Projekt zakłada termomodernizację oraz wymianę oświetlenia w budynkach szkół podstawowych w Woli Batorskiej, Woli Zabierzowskiej i Zabierzowie Bocheńskim. Dodatkowo dwa pierwsze obiekty zostaną wyposażone w instalacje fotowoltaiczne. Koszt projektu wyniesie około 3,5 mln zł, przy 1 mln zł wkładu własnego gminy Niepołomice. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, roboty zostaną ukończone do października 2021 roku. Więcej o projekcie pojawi się wkrótce na naszej stronie internetowej.
  • W tym tygodniu spotkałem się z prezesem oraz z dyrektorem Miejskiego Klubu Sportowego Puszcza Niepołomice. Pierwsza drużyna Puszczy gra w I lidze, rywalizując z takimi zespołami jak Arka Gdynia, Korona Kielce, ŁKS Łódź czy Odra Opole. To wyzwanie dla zawodników, a dla nas – kibiców – gwarancja dobrych, sportowych widowisk na stadionie przy ulicy Kusocińskiego. Pozycja zespołu jest silna, ale ambicje zawodników i sztabu sięgają wyżej. Ja trzymam za Puszczę kciuki nie tylko jako miłośnik futbolu, lecz także dlatego, że promuje ona miasto jako miejsce przyjazne aktywności i sportom. Usłyszeć i przeczytać można o Niepołomicach na drugim końcu Polski. Efekty widoczne są również bliżej – taka drużyna przekłada się na większe zainteresowanie piłką i aktywnością sportową wśród dzieci i młodzieży. A to w dobie tabletów i siedzącego trybu życia należy doceniać. Dlatego uważam, że należy kontynuować politykę burmistrza Romana Ptaka i wspierać MKS Puszcza, by proza codzienności nie przeszkodziła im walce o świetne wyniki.
  • A jeśli mowa o walce o wyniki to zapraszam dziś  na Stadion Miejski, gdzie o godzinie 19.00 rozpocznie się mecz, w którym Puszcza podejmie Koronę Kielce.

Krystian Zieliński
Pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Niepołomice