Szanowni Państwo,

mimo sezonu urlopowego w gminie Niepołomice wiele się dzieje:

  • Otrzymaliśmy potwierdzenie przyjęcia do użytkowania rozbudowanej Szkoły Podstawowej w Zakrzowie! To oznacza zgodę na korzystanie z nowej części wraz ze wszystkimi powstałymi instalacjami. Dodam jeszcze, że wyrobiliśmy się z budową 15 dni przed terminem! Teraz powiększona niemal dwukrotnie szkoła czeka na przyjęcie uczniów.
  • W powiecie wielickim, a zatem i w gminie Niepołomice, rośnie liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Na szczęście większość z nich przechodzi zakażenie bezobjawowo, ale to nie powinno uśpić naszej czujności. Raz jeszcze apeluję o rozwagę, stosowanie się do zaleceń rządowych, zdrowego rozsądku oraz poleceń służb sanitarnych.
  • Mówiąc o zaleceniach służb: na podstawie stanowiska wielickiego sanepidu profilaktycznie zawiesiliśmy do 30 sierpnia funkcjonowanie przedszkola w Zakrzowie. Była to jedyna czynna publiczna placówka przedszkolna – pozostałe są aktualnie remontowane, jak co roku, przed rozpoczęciem nauki.
  • Powrót uczniów do szkół od 1 września wydaje się niezagrożony. Jednak póki koronawirus nie ustąpi, będziemy stosować się do wymogów sanitarnych. Dla bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z uroczystej inauguracji roku szkolnego. Każda szkoła powita nowy rok we własnym gronie.
  • Jak być może część z Państwa zauważyła, Ogrody Królowej Bony przy Zamku Królewskim są coraz częściej otwarte. Jest to związane z trwającymi tam pracami porządkowymi, opryskami (przy zastosowaniu biologicznych substancji) oraz wykaszaniem. Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej będzie głosowana uchwała wprowadzająca regulamin korzystania z tego miejsca i jeśli rajcy miejscy zdecydują się ją poprzeć, w co głęboko wierzę, oficjalnie przywrócimy dostęp do tego pięknego, zielonego terenu w centrum miasta. .
  • Swoją drogą zapraszam do śledzenia sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na czwartek, 27 sierpnia. Będą głosowane ważne uchwały w tym absolutorium z wykonania budżetu.
  • 12 sierpnia rozpoczęliśmy Dni Niepołomic w nowej, zmienionej formule, która jeśli się przyjmie być może będzie kontynuowana też w przyszłych edycjach. Przez ponad trzy tygodnie w różnych miejscach będą organizowane rozmaite wydarzenia dla mieszkańców. Za nami już Noc z Gwiazdami, Ziołomania, pokaz kawalerii, konkurs strzelecki, wystawa obrazów Mai Pelc i koncert Odmrożeni – Limboski&Sosnowski.
  • W nadchodzący weekend również zapowiada się sporo atrakcji: koncert, piknik przyrodniczy, wystawa perełek motoryzacji, wioska indiańska, wernisaż wystawy fotograficznej, turniej golfowy, zawody wędkarskie. A wszystko – co najważniejsze – z zachowaniem rygorów sanitarnych. Zapraszamy do świadomego korzystania z przygotowanych atrakcji. Szczegóły na https://www.niepolomice.eu/wyroznione/weekend-pelen-atrakcji/.

Krystian Zieliński
Pełniący funkcję burmistrza miasta i gminy Niepołomice