Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Search
Generic filters

Zapraszamy na Dni Niepołomic

Zapraszamy na Dni Niepołomic

Przed nami Dni Niepołomic. Inne niż zwykle, ale tak jak zwykle robione przez mieszkańców i z myślą o mieszkańcach

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany związane z tegorocznym świętem miasta. W obliczu wprowadzonych ograniczeń niemożliwe, ale i nierozsądne, byłoby zorganizowanie imprezy w tradycyjnym terminie i formie. Chcemy jednak, aby Dni Niepołomic się odbyły. To wydarzenie z trzydziestoletnią historią, które stanowi stały punkt w rocznym planie wydarzeń. Jest też okazją do spotkań, dobrej zabawy i zaprezentowania rozmaitych talentów.

Tegoroczna formuła Dni Niepołomic będzie inna. Imprezy muszą być zorganizowane przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego. Zdecydowaliśmy więc o rozdzieleniu wydarzeń na mniejsze, organizację ich w różnych miejscach i przez ponad trzy tygodnie.

Dni Niepołomic trwać będą od 12 do 30 sierpnia. Czekają nas plenerowe koncerty, pokazy filmów, zawody sportowe, wystawy i wiele innych. Chcemy zapewnić atrakcje dla dorosłych i dzieci, dla aktywnych i dla tych, którzy wolą odpoczynek na leżakach. W program wpisaliśmy zarówno dobrze znane, wakacyjne wydarzenia, jak i nowe pomysły organizowane specjalnie na święto miasta.

Przewidujemy około 40 punktów programu. Chcemy je umieszczać systematycznie na naszej stronie internetowej oraz profilu na Facebooku, wszystkie połączone wspólnym mianownikiem 29. Dni Niepołomic.

Zaczynamy 12 sierpnia dobrze znaną Nocą z Gwiazdami organizowaną wspólnie z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym. Obejrzymy film należący do klasyki kina, a przy tym tematycznie związany z kosmosem, czyli Apollo 13, z niezapomnianą rolą Toma Hanksa. Nasi specjaliści z MOA zrecenzują film pod kątem zgodności z faktami i realiami wypraw kosmicznych.

15 sierpnia zaprosimy na Mszę Świętą w intencji Miasta i Mieszkańców. A przypadające wówczas Święto Wojska Polskiego będzie okazją do ceremonii podniesienia flagi państwowe i obejrzenia pokazów konnych.

Od 10.00 do 18.00 możemy zajrzeć na pachnącą polnymi kwiatami, kawą i herbatą Ziołomanię, z bogatym programem warsztatów i pokazów, straganami i koncertem.

Wieczorem tego dnia widzimy się na terenie zielonym przy Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa na koncercie. Wy położycie się na leżaczkach, a na scenie zagra Limboski, nietuzinkowy artysta, dwukrotnie nominowany do Fryderyków.

Dużo? A to tylko niektóre wydarzenia pierwszego tygodnia Dni Niepołomic.

Atrakcji czeka znacznie więcej. Sprawdzajcie nasze serwisy internetowe, wypatrujcie plakatów. Serdecznie zapraszamy na 29. Dni Niepołomic!

Data

12 Sie 2020 - 30 Sie 2020
Zakończone!

Czas

Cały dzień

Organizator

Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach
Telefon
12 250 94 50
Email
promocja@niepolomice.eu
Strona WWW
https://www.niepolomice.eu
Kod QR
Go to Top