Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Search
Generic filters

Zaistnienia, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży

Zaistnienia, czyli rowerem po Birmie, Laosie i Kambodży

Kolejne spotkanie z cyklu “Podróże małe i duże”. Tym razem z Piotrem Strzeżyszem wybierzemy się na rowerze do Azji. Chociaż jego siedmiomiesięczna podróż rozpoczęła się w Bangkoku, opowieść będzie miała swój początek w Birmie, kiedy dosłownie kilka kilometrów po przekroczeniu granicy wszystko uległo zakrzywieniu, pomieszaniu i niemal zaczarowaniu.
Na pokazie posłuchamy m.in. o obchodach khmerskiego nowego roku, dowiemy się czym jest i jak działa betel, dlaczego Birmańczycy mają upudrowane na biało twarze, obejrzymy grających w chinlone chłopców w sukienkach i niemal dosłownie zajrzymy do garnków pełnych pysznego jedzenia.

Piotr Strzeżysz – podróżnik, fotograf, wydał cztery książki podróżnicze, niedługo ukaże się piąta, zatytułowana “Zaistnienia”. Uczestnik i laureat wielu festiwali podróżniczych, m.in. Kolos w kategorii Podróże za 2014 r. Bohater filmu Bartosza Liska pt. “Nie dojechać nigdy”. Jeździ rowerem, odkąd sięga pamięcią. Był w wielu miejscach na świecie, ale ciągle coś gdzieś go pcha. Lubi przestrzeń i wiatr. Choć zdarzało mu się podróżować w towarzystwie, zazwyczaj podróżuje sam, co daje większe poczucie niezależności i szeroko pojętej wolności. Chociaż nie jest idealny, to idealnie sobie z tym radzi.

Data

16 Gru 2019
Zakończone!

Czas

19:00

Koszt

Wstęp wolny
Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa

Lokalizacja

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
ul. Zamkowa 4, Niepołomice
Kategoria

Organizator

Małopolskie Centrum Dźwięku i Słowa
Telefon
+48 12 357 34 65
Email
kontakt@mcdis.pl
Strona WWW
https://www.mcdis.pl

Pogoda

Niewielkie zachmurzenie
5 °C
Wiatr: 5 Km/H
Wilgotność: 1 %
Widoczność: 16 km
X
Kod QR
Go to Top