Oficjalny Portal Miasta i Gminy Niepołomice

Oficjalny portal Miasta i Gminy Niepołomice
Search
Generic filters

Wycieczka do Ogrodu Doświadczeń i Ogrodu Botanicznego

23 lipca Dom Kultury w Zakrzowie zaprasza na rodzinną wycieczkę do Ogrodu Doświadczeń i Ogrodu Botanicznego w Krakowie. Wyjazd o godzinie 9.00. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami. 

Ogród Doświadczeń to nie jest zwykły park, to park sensoryczny, którego głównym zadaniem jest oddziaływanie na wszystkie zmysły. Na powierzchni ponad 6 ha parku rozmieszczono urządzenia demonstrujące zjawiska fizyki, ekspozycje geologiczne – Geo-ogródek, sensoryczne – zapachowe. Po przekroczeniu bram ogrodu napotykamy pryzmat i już wiemy jak powstaje tęcza, tarczę Newtona potem kalejdoskop, gdzie zamiast kolorowych szkiełek jesteśmy właśnie my. Na terenie ogrodu można korzystać z wielu interaktywnych maszyn prezentujących zjawiska z różnych dziedzin nauki – mechaniki, optyki, akustyki czy hydrostatyki. Można tutaj zatracić się w wielu atrakcjach i na długi czas. Po emocjonującym spacerze pojedziemy do drugiego ogrodu, gdzie spacerując pośród zieleni będziemy podziwiać różnorodność flory.

Ogród Botaniczny w Krakowie jest najstarszym ogrodem w Polsce, założonym w 1783 roku. Aktualnie liczy ponad 5000 gatunków roślin i krzewów z całego świata. Wycieczka bardzo atrakcyjna dla dzieci, które ciągle zadają pytania: skąd, dlaczego, jak to działa i co tak pachnie, ale dostarczy wielu wrażeń również dorosłym.

Wyjazd z parkingu przy Domu Kultury w Zakrzowie o godz. 9.00.

Dzieci do 10. roku życia uczestniczą w wycieczce wraz z dorosłym opiekunem.

Cena – 60 zł.

Zapisy i wpłata do 15 lipca 2021.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 12 281 80 33 lub w Domu Kultury w godzinach jego pracy.

Data

23 Lip 2021
Zakończone!

Czas

09:00 - 18:00
Kod QR
Go to Top