Urząd Miasta i Gminy w Niepołomicach organizuje spotkanie „Narzędzia cyfrowe w nauczaniu historii”. Odbędzie się ono w we wtorek 20 października. UWAGA: z uwagi na pandemię koronawirusa spotkanie odbędzie się online. Początek o godz. 15:00. Przewidujemy, że potrwa około dwóch godzin.

Spotkanie zostanie zorganizowane w ramach projektu WORTHY „World Wars toward heritage for youth”, współfinansowanego przez program Erasmus+ Unii Europejskiej. Realizujemy go z partnerami z Włoch, Niemiec i Chorwacji. Naszym bezpośrednim partnerem jest Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II. Jednak do przyłączenia się do podjętej inicjatywy zachęcamy wszystkie szkoły.

W dużym skrócie, projekt ma na celu stosowanie nowoczesnych metod w nauczaniu historii, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi cyfrowych. O tym będzie mowa na planowanym spotkaniu. Zapraszamy na nie dyrektorów szkół, nauczycieli głównie historii, wiedzy o społeczeństwie oraz informatyki, bibliotekarzy, a także inne osoby zainteresowane.

Spotkanie odbędzie się online, na platformie Zoom.

Osoby chętne zapraszamy do wypełnienia formularza rejestracyjnego

Osoby zarejestrowane otrzymają link do spotkania w poniedziałek (19.10.2020) rano.


Program spotkania
15:00 Powitanie, informacje ogólne o projekcie
15:15 Wytyczne metodologiczne
15:30 Narzędzia Worthy: Platforma
15:45 Narzędzia Worthy: Plany lekcji
16:00 Informacja o kursach mieszanych
16:15 Miniwarsztaty
16:30 Pytania i odpowiedzi
16:45 Zamknięcie


Więcej informacji
Przemysław Kocur
Referat Promocji i Kultury UMiG w Niepołomicach
tel. 12 250-94-48
przemyslaw.kocur@niepolomice.eu

 

Wielokolorowe logo projektowe i napis WORTHY      Flaga Unii Europejskiej i napis "Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+