Na stronie WorldWars.eu, platformie edukacyjnej stworzonej w ramach projektu WORTHY, w którym bierze udział Gmina Niepołomice oraz Zespół Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II, pojawiła się e-publikacja „Wskazówki metodologiczne”. Jej współautorami są nauczyciele pracujący w tej szkole. Książka jest dostępna w języku polskim.

„Wskazówki metodologiczne” są skierowane przede wszystkich do nauczycieli, ale nie tylko do nich. Składają się z dwóch części. Pierwsza wyjaśnia teoretyczne podejście nazwane na rzecz projektu podejściem WORTHY. Skupia się na tym, dlaczego i jak motywować uczniów do nauki historii i jak używać technologie informatyczne w tym celu. Część druga to zestaw narzędzi, jakie można użyć podczas prowadzenia lekcji. Znajdziemy tutaj m.in.: drzewo decyzyjne, metodę odwróconej lekcji, wirtualne muzeum, interaktywną oś czasu, webquesting czy gamifikację (grywalizację).

Współautorami tej publikacji są: Zuzanna Polańska, Izabela Wojakowska i Jarosław Muter – nauczyciele w Zespole Szkół im. Ojca Św. Jana Pawła II w Niepołomicach.

Zachęcamy do zapoznania się nie tylko z tą publikacją, ale z całą platformą WorldWars.eu, na której znajdują też gotowe plany lekcji do nauczania o wybranych aspektach i wydarzeniach z I i II wojny światowej. Zachęcamy do rejestracji na platformie, żeby korzystać z dostępnych na niej narzędzi, a także dodawać swoje.

20 października Urząd Miasta i Gminy organizuje spotkanie informacyjne na temat projektu WORTHY, skierowane do sektora oświaty. Odbędzie się ono w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach. Początek o godz. 14.00. W najbliższych dniach udostępnimy pełny program i formularz zgłoszeniowy. Z uwagi na pandemię koronawirusa i potrzebę zachowania dystansu społecznego liczba uczestników spotkania jest ograniczona.

Więcej informacji o projekcie WORTHY

Logo projektu WORTHY. Napis i litera W stworzona na wzór mozaiki z różnokolorowych elementów

Flaga Unii Europejskiej i napis "Projekt współfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+