120 pełnych wyprawek szkolnych jest już gotowych do przekazania dzieciom z Ukrainy, które będą uczęszczać do naszych szkół.

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy uciekających przed wojną niosą dziś osoby prywatne, instytucje, organizacje pozarządowe, ale także firmy działające w gminie Niepołomice. Wiemy, że cokolwiek się dzieje możemy na Was liczyć. Szczególnie potrafimy się zjednoczyć w niesieniu dobra. Przekonywaliśmy się o tym niejednokrotnie, organizując akcje charytatywne, doceniamy to i dziś, kiedy sytuacja jest bardzo poważna i trudna. Wystarczy nazwać problem, a zawsze pojawia się ktoś, kto spieszy, by pomóc go rozwiązać.

Kiedy więc okazało się, że potrzebne jest wyposażenie uczniowskie dla dzieci z Ukrainy, które schroniły się u nas przed wojną, nie zdziwiło nas, że rozwiązanie problemu przyszło szybko. Funkcjonująca na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej firma Pratt & Whitney przekazała na ten cel pieniądze do Stowarzyszenia Pomoc Bliźniemu. Zakupione zostały artykuły szkolne, które nasi wspaniali wolontariusze z Sokoła zamienili w 120 pełnych wyprawek szkolnych za 17 tysięcy złotych.

Dzięki Wam wszystkim, dzieci mogą zacząć funkcjonować w rzeczywistości szkolnej i odzyskać chociaż namiastkę normalności. Serdecznie dziękujemy!