Poprawiono dn.: 20.10.2023

7 października 2023r., Zarząd Klubu Abstynenta Niepołomni im. Leonarda Mazgaja “Lenka” zorganizował wyjątkowe spotkanie przy Izbie Regionalnej w Niepołomicach. Mimo pesymistycznych prognoz meteorologicznych, które przewidywały opady deszczu, członkowie Klubu i zaproszeni goście spotkali się, by razem uczcić zakończenie lata przy ognisku. Na szczęście, deszcz pojawił się dopiero wieczorem, nie przeszkadzając w przebiegu imprezy.

W ogniskowej atmosferze uczestniczyli członkowie Klubu, zaproszeni goście oraz przyjaciele trzeźwości. Była również obecna pani psycholog, która od lat prowadzi cykliczne zajęcia warsztatowe w Klubie i służy wsparciem dla osób potrzebujących. W rozmowach prowadzonych w małych grupkach zauważono potrzebę organizowania takich spotkań integracyjnych. Pomagają one umacniać istniejące przyjaźnie oraz tworzą możliwość nawiązywania nowych.

W dzisiejszym świecie, który pędzi do przodu, coraz mniej mamy czasu na pielęgnowanie znajomości i przyjaźni. Ten pośpiech nie jest korzystny dla osób dbających o swoją trzeźwość, ponieważ towarzyszące temu napięcie emocje stanowią zagrożenie dla utrzymania abstynencji. Brak wspierających, życzliwych osób, z którymi można bezpiecznie spędzać czas, jest kolejnym ryzykiem. Dlatego takie spotkania, organizowane przez Zarząd Klubu Abstynenta, mają ogromne znaczenie.

Niepołomice szczycą się obecnością osób gotowych angażować swój czas, energię i serce, aby wspierać innych na drodze do trzeźwości. Warto również podkreślić, że w naszej gminie istnieją miejsca pomocy dla osób szukających wsparcia w swojej trzeźwości, a także dla ich rodzin. Klub Abstynenta nie tylko organizuje tego rodzaju spotkania integracyjne, ale jest dostępny “na co dzień.” Każdy, kto potrzebuje wsparcia, może odwiedzić Klub w poniedziałki i środy w godzinach od 16.30 do 18.30. Nie jest wymagane żadne skierowanie – każdy jest mile widziany.

Siedziba Klubu znajduje się w biurowcu GS w Niepołomicach, ul. Grunwaldzka 11, I piętro (wejście od strony Okno Pol). Warto również wiedzieć, że w Niepołomicach od 27 lat działa Grupa AA “Bronisław”, której spotkania odbywają się każdą sobotę o godzinie 18.00 w salce w Domu Karola Boromeusza przy Kościele Parafialnym.

Mieszkańcy gminy mają również możliwość skorzystania ze wsparcia terapeuty uzależnień, który dyżuruje we środy w godzinach 9.00 – 12.00 przy ul. Bocheńska 26, I piętro, pokój 19. Wspólnota oferuje wiele możliwości pomocy dla osób, które postanawiają odmienić swoje życie i zerwać z nałogiem. Wystarczy podjąć pierwszy krok.

Marzena Stawarz
pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki