„Nie ma dziecka jest człowiek”
Janusz Korczak

20 listopada przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Niepołomicach przeszły przez centrum miasta ubrane na niebiesko. Wspólnie z nauczycielami świętowali 30. rocznicę uchwalenia Konwencji Praw Dziecka z UNICEF.

Uczestnicząc w niebieskim marszu, maluchy uczciły „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”. Dzieci wspólnie z pracownikami przedszkola oraz dyrektorem Wydziału Edukacji Wiesławem Bobowskim odwiedziły też Komisariat Policji, Urząd Miasta i Gminy, Wydział Edukacji oraz Zamek Królewski. Przedszkolaki niosły niebieskie baloniki oraz kolorowe transparenty identyfikując się w ten sposób z dziećmi z całego świata. Najmłodsi przypomnieli dorosłym o ich odpowiedzialności za zdrowie, życie oraz realizację różnorodnych potrzeb i zainteresowań dzieci.

Mamy nadzieję, że Dzień Praw Dziecka będzie w Niepołomicach obchodzony codziennie. Tego życzą sobie najmłodsi i mają do tego prawo. W ramach udziału w projekcie UNICEF przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli przedszkola pt. „My dzieci znamy swoje prawa”.

Agnieszka Pawłowska
Nauczyciel Przedszkola Samorządowego nr 1
w Niepołomicach