10 stycznia dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Zabierzowskiej przygotowały dla swoich babć i dziadków występ artystyczny z okazji ich święta.

Dzień Babci i Dziadka to świetna okazja, żeby przypomnieć wnuczętom w każdym wieku, jak ważni są ci członkowie rodziny. Wiele rzeczy by się bez ich wsparcia nie udawało, a czasami o tym zapominamy. Zawsze są obok, mają czas, pomogą, doradzą, wesprą pysznym obiadem i dobrym słowem. Bez dziadków ani rusz!

Przygotowania do przedstawienia trwały intensywnie już od tygodni. Zaproszenia, podarunki, dekoracje i w końcu sam występ to efekt wielu godzin pracy dzieci i nauczycieli. Patrząc na miny zachwyconych dziadków, było warto

Przedszkolaki przedstawiły tradycyjną historię narodzin Dzieciątka Jezus w połączeniu z elementami regionalnymi. U żłóbka pojawił się sam Smok Wawelski z owieczkami, a także Lajkonik. Świetnie zatańczony został krakowiak. Całości towarzyszyły dźwięki kolęd w wykonaniu wyjątkowo w tym dniu grzecznych chórów anielskich. Najmłodsze dzieci naszej społeczności szkolnej bardzo odważnie i po mistrzowsku zaprezentowały się swoim dziadkom na scenie. Wzruszeniu towarzyszyła duma z takich już dużych wnucząt.

Zgodnie z noworoczną tradycją odwiedzili nas także kolędnicy – dzieci ze świetlicy szkolnej. Była to okazja do wspólnego kolędowania. Uczniowie z klas I-III złożyli dziadkom piękne życzenia i podziękowali z całych swoich dziecięcych serduszek za miłość, cierpliwość i poświęcany czas. Uroczystość zakończył pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy naszym miłym gościom za tak liczne przybycie. Każdy wie, że babcia i dziadek są zawsze niezawodni i tym razem również tego dowiedli. Zapraszamy za rok.

Jolanta Kosała
nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej