Fundacja Edukacji Empatii Rozwoju informuje, że od 30 sierpnia 2019 będzie prowadzić bezpłatne doradztwo dla z zakresu technologii wspomagających osoby niewidome i słabowidzące zamieszkujące na terenie miasta Krakowa i aglomeracji krakowskiej.

Od 30.08.2019 mieszkańcy Krakowa oraz aglomeracji krakowskiej z dysfunkcją wzroku będą mieli możliwość skorzystanie bezpłatnego doradztwa oraz oferty szkoleniowej z zakresu obsługi komputera oraz sprzętu i oprogramowania specjalistycznego przeznaczonego dla osób z dysfunkcją wzroku. Jeżeli chcesz nauczyć korzystać się z komputera, telefonu, czytnika książek, czytnika ekranu lub innego urządzenia dedykowanego dla osób z dysfunkcją wzroku zapraszamy do nas. Chcesz podszkolić się w obsłudze komputera? Masz jakiś problem, którego nie umiesz rozwiązać? A Może po prostu chcesz porozmawiać o dostępnych na rynku rozwiązaniach. Do każdej osoby podchodzimy z empatią, indywidualnie, bo wiemy, że każdy jest inny i ma inne potrzeby oraz możliwości. Konsultacje prowadzimy indywidualnie oraz bez limitu czasu (oczywiście, jeżeli chcesz możesz zabrać kogoś dla towarzystwa).

Pracownicy Fundacji są do dyspozycji mieszkańców w każdy piątek miesiąca w godzinach od 10.00 do 13.30 oraz od 11 września do 11 października w każdą środę od 17.00 do 20.00 w Centrum Obywatelskim w Krakowie (Stadion Miejski ul. Reymonta 20, wejście LE, I piętro sala 1W038 (przejście przez 1W039).

Zgłoszenia pod numerami telefonów 578 599 703, 662 594 011 lub mailowo na adres: punkt.krakow@feer.org.pl.

Można też przyjść osobiście i umówić się (oczywiście w miarę wolnych miejsc, jeżeli tylko możemy to pomagamy „od ręki”).

Korzystnie z doradztwa jest bezpłatne. Punkt doradztwa prowadzi Fundacja, a porad udzielają tyfloinformatycy – specjaliści z uprawnieniami OKE w zakresie prowadzenia szkoleń osób niewidomych.

Ziemowit Gil
Prezes Zarządu
Fundacja Edukacji Empatii Rozwoju „FEER”