W ostatni weekend sierpnia w Jaworze – naszym mieście partnerskim – zorganizowano tradycyjne Święto Chleba i Piernika.

Już po raz 21 pierwszy w centrum Jawora przez trzy kolejne dni dało się poczuć fantastyczne zapachy wypiekanego chleba i pełnego aromatu piernika. Mieszkańcy mogli cieszyć się nie tylko z pysznych wypieków, ale także z udanej pogody.

Naszą gminę podczas wydarzenia reprezentował Andrzej Gąsłowski, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach. Podczas otwarcia podkreślił gościnność i znakomite przygotowanie święta przez włodarzy miasta. W sobotę w czasie występów artystycznych Niepołomice promowała Emilia Azierska, która podczas 30-minutowego występu swoim talentem wokalnym skradła serca jaworskiej publiczności.

Święto Chleba i Piernika nie mogło się odbyć bez próby bicia rekordu na najdłuższy piernik w Polsce. Ta sztuka udała się i tym razem, i nowy rekord wynosi dokładnie 59 metrów i 80 centymetrów piernika.

Nie zabrakło również koncertów gwiazd. Na scenie zaprezentowały się legendy polskiej muzyki takie jak Lombard czy Oddział Zamknięty. Punktem kulminacyjnym był natomiast występ Cleo.