24 i 25 lipca 2019 nasza zawodniczka Marta Wypiór na młodziutkiej, 7-letniej klaczy Hokey Pokey reprezentowała KJK Pod Żubrem Niepołomice i Małopolskę w XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich – SKOKI w Drzonkowie.

W kategorii duże konie rywalizowało 41 par wyłonionych w trakcie czerwcowych eliminacji regionalnych. Po dwóch półfinałach, w których oceniany był styl jeźdźca, nasza para objęła prowadzenie. Niestety jedna niefortunna zrzutka w pierwszym nawrocie finałowym pozbawiła ją szansy na podium, choć brakło niewiele, tylko 0,30 pkt.

Ostatecznie Marta i Hokey zajęły bardzo wysokie 4 miejsce. Dodajmy, że nasza zawodniczka w zeszłym roku, startując w kat. kuce, wywalczyła 4 miejsce. Teraz przed Martą okres bardzo intensywnych przygotowań do Mistrzostw Polski w kat. Dzieci I.

Gratulujemy trenerom i życzymy powodzenia!

Joanna Wypiór
KJK Pod Żubrem Niepołomice