Niepołomice mają pierwszoligową drużynę, ale mają też Niepo… Niepo… Niepokonany KJK Pod Żubrem. Nie dość, że koniowozy, wracające w minioną niedzielę z zawodów regionalnych w WLKS Krakus Swoszowice, uginały się pod trofeami, to jeszcze trzy z nich ułożyły się w hat trick (tak, nie tylko piłkarze mają swoich królów strzelców).

Nasza zawodniczka, 14-letnia Marta Wypiór, startując na 8-letniej klaczy Gina Royalty, przez wszystkie trzy dni wygrywała najwyższe konkursy – dwa razy C i w finale C1 (o mało co byłby podwójny hat trick, bo w dwóch N-kach ta para również stawała na najwyższym podium, lecz jedna zrzutka w niedzielnym finale N1 kosztowała ją spadek na 3 miejsce). Trąci monotonią? Bynajmniej, zwłaszcza, że zmieniająca się jak w kalejdoskopie pogoda podkręcała dramaturgię, a na niedzielny finał wszystkie prognozy zapowiadały horror, jak u Hitchcocka. Nie był to może horror, ale dokuczliwy deszcz i polarny chłód i w tak pięknych okolicznościach przyrody naszej parze przyszło zmierzyć się po raz pierwszy z parkurem z przeszkodami wysokimi na 135 cm.

Przemoczeni widzowie, fani thrillerów, podejrzewali suspens. Tymczasem Marta pojechała pewnie i na czysto, jakby pamiętając z czasów, gdy ścigała się w downhillu, że po mokrym trzeba jechać jak po suchym, a wielkie skoki to te same, które już się leciało, tylko o kilka centymetrów fajniejsze. Również na młodziutkiej 7-letniej Hokey Pokey, która aktualnie realizuje inne cele treningowe, Marta uplasowała się w tym samym konkursie na 3 pozycji.

Bardzo dobre przejazdy zaprezentowała również Zuzia Kuc na swoich obu klaczach: Lulanie van het Keizershof i Choco Lady. W niedzielnych finałach Zuzia na Lulanie wywalczyła 2 miejsce w konkursie P1 i 4 miejsce na Choco. Brawo.

Na zawodach w Swoszowicach swój debiut miał zaledwie 4-letni wałaszek Just Nothing, którego w świat sportu wprowadził Dariusz Świtek. Konik pokazał swoje wielkie serce do skoków i olbrzymią odwagę. Para ta dwukrotnie wyjeżdżała na rundę honorową i zaliczyła kilka bezbłędnych przejazdów – wielkie brawa. Dodamy, że na co dzień konia dosiada Wiktoria Styś.

Fantastyczne starty zaliczyła również Joasia Korabik na klaczy Bafra, która wróciła z kilkoma flo i zdanym egzaminem licencyjnym. Gratulacje.

Kolejna para Wiktoria Soswa i Camel, aż 4-krotnie wyjeżdżali na rundę honorową. Para ta w Finale Srebrnej Rundy TPM zdobyła 3 miejsce.

Wiktoria Styś i Oskar jak zwykle plasowali się w czołówce konkursów L i P – mega skróty to ich specjalność.

Gratulacje również dla Kamili Piórkowskiej na Rosie. Para ta za całe zawody zrobiła tylko 1 błąd w parkurze – brawo.
Raz jeszcze wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników, zawodniczek, właścicieli koni, rodziców, trenerów. Podziękowania dla naszych kibiców. Następne starty już 17-19 maja w Michałowicach.

Marta Wypiór i Gina Royalty
3 miejsce – ZR konkurs N1 dwufazowy
1 miejsce – ZR konkurs C1 dwufazowy
1 miejsce – ZR konkurs N dwufazowy
1 miejsce – ZR konkurs C dwufazowy
1 miejsce – ZR konkurs N zwykły
1 miejsce – ZR konkurs C zwykły

Marta Wypiór i Hokey Pokey
3 miejsce – ZR konkurs C1 dwufazowy
4 miejsce – ZR konkurs C dwufazowy
4 miejsce – ZR konkurs N zwykły
4 miejsce – ZR konkurs C zwykły

Zuzia Kuc i Choco Lady
4 miejsce – ZR konkurs N1 dwufazowy
7 miejsce – ZR konkurs N zwykły

Zuzia Kuc i Lulana van het Keizershof
2 miejsce – ZR konkurs P1 zwykły
7 miejsce – ZR konkurs N dwufazowy
5 miejsce – ZR – konkurs P dwufazowy

Joanna Korabik i Bafra
7 miejsce – ZT konkurs LL95 dwufazowy
2 miejsce – ZR konkurs L1 zwykły
1 miejsce – ZR konkurs L egzaminacyjny
9 miejsce – ZT konkurs LL 80 z trafieniem w normę czasu

Wiktoria Soswa i Camel
3 miejsce – ZT konkurs LL 80 dwufazowy, Finał Srebrnej Rundy TPM
4 miejsce – ZT konkurs LL 95 dwufazowy
6 miejsce – ZT konkurs LL70 z trafieniem w normę czasu
1 miejsce – ZT konkurs LL60 dokładności

Wiktoria Styś i Oskar
6 miejsce – ZR konkurs L1 zwykły
4 miejsce – ZR konkurs L zwykły
9 miejsce – ZR konkurs P1 zwykły

Dariusz Świtek i Just Nothing
4 miejsce – ZT konkurs LL 50 z trafieniem w normę czasu
1 miejsce – ZT konkurs LL 60 dokładności

Kamila Piórkowska i Rosa
9 miejsce – ZR konkurs L dwufazowy