5 maja 2019 roku biegacze po raz kolejny zmierzą się w Puszczy Niepołomickiej na dystansach: 21 km (półmaraton) i 10,8 km (Leśna Dziesiątka). Odbędzie się także bieg drużynowy oraz Bieg Leśników.

Bieg po Puszczy odbędzie się już po raz siódmy.

Start i meta wszystkich wyścigów znajduje się przy Punkcie Edukacyjno-Turystycznym Nadleśnictwa Niepołomice – Polana Sitowiec. Bieg rozpoczyna się o godz. 12.00.

2 godziny przed biegaczami – o godz. 10.00 – na trasę półmaratonu wyruszą kolarze. To szybki i dynamiczny wyścig, który zresztą wielu biegaczy traktuje jako rozgrzewkę.

Trasy biegów i wyścigu rowerowego prowadzą ścieżkami i drogami szutrowymi, tłuczniowymi i asfaltowymi, wyłącznie wewnątrz Puszczy Niepołomickiej.

Biuro zawodów. Nadleśnictwo Niepołomice udostępnia nam Polanę Sitowiec, która była również bazą wszystkich wcześniejszych edycji biegu. Przy biurze zawodów będzie parking, animacje dla rodzin, posiłek regeneracyjny, stanowisko edukacyjne Lasów Państwowych, toalety, depozyt i parę innych rzeczy.

Klasyfikacje. Biegniemy na dwóch dystansach – półmaratonu i 10,8 km. W obu przypadkach klasyfikacje są w kategoriach OPEN oraz wiekowych, dla Pań i Panów. Sprawdzamy się też w Biegu Drużynowym – tu mamy jedną kategorię. Oprócz tego mamy Bieg Leśników, dla pracowników Lasów Państwowych.

Zapisy oraz szczegółowe informacje na www.biegpopuszczy.pl.