Szkoła im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach wygrała 1000 książek w ogólnopolskim konkursie Empiku.

6 lutego na długo zapadnie w pamięci uczniów i nauczycieli z niepołomickiej podstawówki, ale i też rodziców uczących się w niej dzieci. W tym dniu przyjechała do Niepołomic bajecznie kolorowa ciężarówka z 1000 książek wygranych przez szkołę w ogólnopolskim konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”.

By wziąć udział w konkursie, wystarczyło wykonać plakat promujący czytelnictwo i zgłosić go do konkursu. Jednak to był tylko pierwszy krok. Najważniejsze i najtrudniejsze zadanie było dopiero przed społecznością szkolną. Konkurs polegał na oddawaniu głosów przez internautów. Każdy przez 3 tygodnie mógł zagłosować jeden raz dziennie.
Na plakat przygotowany przez uczniów łącznie oddano około 20000 głosów. Konkurencja była jednak ogromna, bo do konkursu zgłosiło się aż 400 szkół podstawowych z całej Polski. A miejsc na podium było tylko 10.

Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli, znajomych i nieznajomych z całego kraju i nie tylko, SP w Niepołomicach znalazła się wśród zwycięzców. Wygrała 1000 książek o wartości 25000 zł, a cały wysiłek został uwieńczony ogromnym sukcesem.