7 lutego burmistrz Roman Ptak odebrał z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika certyfikat Niepołomice: Gmina Przyjazna Inwestorom. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystego spotkania przedsiębiorców i przedstawicieli gmin w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego.

Nasza gmina otrzymała ten tytuł już drugi rok z rzędu. To duże wyróżnienie i docenienie ciężkiej, 26-letniej pracy na rzecz inwestorów. Burmistrz Roman Ptak, odbierając certyfikat, podziękował za dowód uznania, życząc jednocześnie, aby w naszej gminie przedsiębiorcom nadal dobrze prowadziło się biznes.

Krakowska strefa podzielona jest na 36 podstref znajdujących się na terenie 36 gmin. Z obszaru ponad 949 hektarów dostępnych do prowadzenia inwestycji znaczna część znajduje się na terenie Niepołomickiej Strefy Inwestycyjnej.

W 2018 roku KPT wydał 9 zezwoleń na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i 5 decyzji o wsparciu.

fot. Maciej Zygmunt, dzięki uprzejmości KPT