Od 7 do 30 maja w naszej gminie po raz pierwszy zostanie zorganizowana akcja pod hasłem „Rowerowy Maj” . W kampanii weźmie udział 6 szkół podstawowych oraz 2 przedszkola samorządowe – łącznie ponad 2 tysiące uczestników.

Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego. To także zabawa połączona z elementami rywalizacji, która popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci do szkół i przedszkoli oraz motywuje samorządy do inwestycji w przedsięwzięcia prorowerowe.

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzyma naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziano atrakcyjne nagrody.

Placówki uczestniczące w tegorocznej akcji:
1. Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Niepołomicach.
2. Przedszkole Samorządowe w Woli Batorskiej.
3. SP im. Króla Kazimierza Wielkiego w Niepołomicach.
4. SSP im. Sue Ryder w Niepołomicach.
5. SP im. Wincentego Witosa w Woli Batorskiej.
6. SP im. św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu.
7. SP im. Jana Matejki w Wolui Zabierzowskiej.
8. SP im. Stanisława Wyspiańskiego w Suchorabie.

Projekt finansowany jest z budżetu Gminy Niepołomice.

Zdzisław Urantówka
Referat Promocji i Kultury