10 kwietnia w ramach cyklu Podróże małe i duże zapraszamy do kina Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach na pokaz zdjęć i filmów z dwóch lat spędzonych pod biegunem.

Będzie to opowieść o 36-dniowym rejsie, spotkaniach z pingwinami, fokami, niedźwiedziami polarnymi i reniferami. Jak sobie radzić z niekończącymi się przez kilka miesięcy dniem i nocą polarną. Jak wygląda życie z dala od cywilizacji oraz czy pod biegunem zawsze jest biało i zimno? W jaki sposób naukowcy z Polskich Stacji Badawczych spędzają święta, Sylwestra, a także jak organizują sobie wolny czas? Na czym polega ich praca i jak się tam dostać?

O tym wszystkim opowiedzą Dagmara i Piotr Andryszczak, para krakusów, która któregoś dnia postanowiła zrobić coś niezwykłego i aplikować na wyprawę polarną. Pożegnali się z pracą w korporacji na rzecz czegoś zupełnie nowego. Pracowali w Polskiej Stacji Polarnej w Hornsundzie na Spitsbergenie. Po dwuletniej przerwie zostali pracownikami Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. W listopadzie 2017 roku wydali książkę Dom pod biegunem. Gorączka (ant)arktyczna. Więcej informacji: www.dompodbiegunem.pl.

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2018 roku (wtorek) o godz. 19.00 w kinie Małopolskiego Centrum Dźwięku i Słowa (ul. Zamkowa 4, wejście B, Niepołomice).

Wstęp wolny!

Więcej informacji: www.mcdis.pl.

Kamila Gruszka
organizatorka pokazów podróżniczych w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa