Podczas najbliższego Cracovia Sacra, które w Staniątkach potrwa od 13 do 15 sierpnia będziemy mogli podziwiać nową wystawę Skarby Benedyktynek w Staniątkach.
Ta szczególna ekspozycja powstała dzięki współpracy Opactwa z Instytutem Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa oraz Muzeum Niepołomickiego.

Spośród wielu eksponatów, które będzie można zobaczyć na wystawie należy wymienić chociażby rzeźbę Matki Boskiej Bolesnej z belki tęczowej kościoła klasztornego z początków XVIw., dwa świeczniki ołtarzowe z ołtarza św.Józefa w kościele klasztornym w końca XVIIIw. puszka na komunikanty z 1 ćwierci XVIIw. Czy Regula Blogosławionego y Bogu vpodaobanego Oyca Benedicta S. na Polski Irzyk pilnie przełożona z 1597 r.

Wystawę będzie można zwiedzić podczas zwiedzania klasztoru w dniach 13-15 sierpnia 2017 r. O szczegółach zwiedzania Opactwa i dystrybucji wejściówek na Cracovia Sacra poinformujemy Państwa z początkiem sierpnia.

Tegorocznej Nocy Cracovia Sacra patronuje Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa i Arcybiskup Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski.